Parim muruniiduk

Klassikalised aiatööriistad ei kao kunagi kuhugi ning ka parim muruniiduk liigitub sellesse kategooriasse. Muru on ju vaja alati niita! Ainus, mis ajaga muutunud, on uued funktsioonid, võimalused ning üldiselt paranenud kasutusmugavus, millega parimad muruniidukid tulevad.

Klassikaline küsimus ehk milline mootor?

Elektrilise mootoriga parim muruniiduk töötab kas juhtme või akutoite abil. Akumuruniiduk ei ole paljude arvates parim muruniiduk, tegelikult võib olla vastupidi ning just see ongi parim muruniiduk. Nipiks on kahe aku süsteemi kasutamine. Üks aku on töös, teine aku laadimas. Vajadusel vahetad ja saadki koheselt tööga jätkata. Teise võimalusena töötab muruniiduk juhtme abil.

Üldiselt sobib elektriline muruniiduk aga pigem väiksemale alale, kuna suuremal alal on juhet tüütu järgi vedada ning akust jääb väheks. Seega, suurematel aladel on parimad muruniidukid just klassikalised bensiinimootoriga lahendused.

Nii või naa, parim muruniiduk on mootoriga, mida õnnestub parandada! See tähendab, et algsel tootmisel on kasutatud kvaliteetseid materjale ja tootja poolt on tagatud varuosad. Kallid varuosad või tellimise keerukus tähendab, et lihtsam on soetada uus niiduk, kui parandada vana. Mootori osas peab meeles pidama oma soove. Näiteks, suur niidulaius ent väike mootor tähendab, et proovides niita maksimaalse laiusega või kõrgemat muru, ei ole võimsus enam piisav.

Tunne ära, milline on parim muruniiduk

Muruniiduki korpus võib olla metallist või plastikust. Plastiku puhul ei pea pelgama, et see on nõrk materjal. Plastikust korpusega parimad muruniidukid on toodetud kõige vastupidavamate materjalidega, mis ei väändu, ei pragune ning ei roosteta. Metallist korpus on muidugi veel tugevam, ent ka raskem.

Järgmiseks muruniiduki reaalne kasutamine. Vedavate ratastega muruniidukit on lihtsam käsitleda ja kindel valik kallakutega aedadesse. Isevedav muruniiduk võib olla nii esiveoline kui tagaveoline. Mõlemal on omad boonused ning inimesed eelistavad erinevaid variante. Kes tahab muruniitmist võtta kui võimalust trenni teha, siis lükatav niiduk kulub kindlasti ära.

Ja mida teha niidetud rohuga?

Külgväljaviskega või tahapaiskega muruniiduk jätab lõigatud osa murupinnale. Seejärel on sinu otsus, kas jätad lõigatud muru väetiseks või riisud kokku. Kogumiskorviga parim muruniiduk korjab niidetud muru kenasti kokku. Muru pind on puhas ja ära jääb riisumine.

Ära võib tasuda multšimis- ehk peenestamisfunktsioon. Peenestatud muru saab kasutada peenarde katmiseks, kompostihunniku täienduseks aga ka muru väetamiseks. Viimane on eriti hea mõte, kui on oodata kuivemaid päevi. Pea aga meeles, et multšimise toimimiseks on vajalik tihedam niitmine. Vastasel juhul ei tule sellega toime ka parim muruniiduk.