Parim madrats lapsele

Eks ole lastele madratsi leidmine vaid mõne hetke küsimus? Kahjuks mitte. Lapsed ei ole täiskasvanute miniversioonid ja sellele on vaja mõelda ka siis, kui soovid leida parimat madratsit.

Milline madrats on parim?

Madrats, mille valmistamisel ei ole kasutatud kahjulikke kemikaale, on ka parim madrats lapsele. Seetõttu eelistavad paljud looduslikest materjalidest valmistatud madratseid nagu näiteks lateksmadrats või kookosmadrats. Lateksmadratsid nagu ka poroloonmadratsid on hüpoallergeensed, sobides lastele, kes peavad toime tulema erinevate allergeenidega. Vedrumadrats on aga tuntud kui hästi hingav ja pikalt kestev variant.

Üks rusikareegel on ka see, et parim madrats lapsele on reeglina parim just jäigem madrats. Eriti just beebi voodi peaks olema jäigema madratsiga. Korralik tugi selgroole aitab vältida paljude probleemide tekkimist. Samal ajal ei saa unustada ka mugavust, nii et uuri ka lapselt, egas praegune madrats pole liiga jäik või liiga pehme.

Vahemärkus
LOE LISAKS KUIDAS VALIDA:
Parim madrats
Parim kattemadrats
Parim voodi
Parim diivanvoodi
Parim voodipesu

Leia kvaliteetne madrats ja hea madrats

Kui hetkel ei ole võimalik osta uhiuut madratsit või ei leia kuidagi millist madratsit soetada, saab otsustada kattemadratsi kasuks ja selle abil reguleerida madratsi jäikust ning teisi omadusi. See aitab ka pikendada madratsi kasutusiga, mis oleks muidu tarvis välja vahetada.

Kuidas on madratsi suurusega? Beebidele madratsit valides on vaja arvestada hälli mõõtudega. Väikelapsega võib endiselt õnnestuda kasutada madratsit, mida kasutasid nende beebiea jooksul, kõik oleneb sellest, millise madratsi ostsid. Soetades madratsit väikelapsele või lasteaialapsele, on hea mõte valida võimalusel tavamõõtmetes madrats. Selliselt ei pea lapse kasvades tormama uut ostma.

Milline madrats lapsele?

Väiksemate laste juures on hea mõte ning äärmiselt praktiline valida kas veekindla pealsega madrats või lisada neile veekindel kate. Kui lapsel peaks juhtuma õnnetus, on seda kergem puhastada. Lisaks aitab see pikendada madratsi eluiga ja hoida selle välimust. Lastemadratsid peavad toime tulema ka teiste faktoritega – näiteks voodil hüppamine! Kui madrats peab sellele vastu, ongi valitud parim madrats lapsele.