Parim elektrijalgratas igasse hetke

Vahet pole, kas otsid endale uut arvutit, uut vihmajopet või uut jalgratast, küsimus on sama – mis on parim valik? Huvitaval kombel on ka vastus sama – kõik sõltub sellest, mida sa soovid! Nii et kui hakkad mõtlema, milline on parim elektrijalgratas, siis ennekõike mõtle sellele, mida sa selle jalgrattaga pärast ostmist peale plaanid hakata.

Parim elektrijalgratas tööl käimiseks

Alati ei ole võimalust elektrilist jalgratast tööruumidesse tuua ning selle peab jätma rattaparklasse või suisa tänavale. Sellisel juhul vali elektrijalgratas, millel on eemaldatav aku. Miks? Esiteks selleks, et saaksid seda vajadusel päeva jooksul laadida ning õhtuks ikka koju jõuda. Teiseks, võimalus aku eemaldada on kasulik ka külmadel talvepäevadel, mida Eestis siiski aegajalt ette tuleb.

Kui vaatad ringi Kaup24 või Hansapost e-poodides, tunned igapäevaseks linnasõiduks mõeldud elektrijalgrattad ära ka nende tunnuste järgi:

·       toekam konstruktsioon, et tihedale kasutusele vastu pidada

·       püstisem sõiduasend

·       võimalus ratas kokku panna

Parim elektrijalgratas kogu pere hüvanguks

Kogu pere jaoks on parim elektrijalgratas see, mis suudab kanda rohkem kui ühe inimese kaalu. Kastiga elektrijalgratas on võrdlemisi suur, ent lubab jalgratturil transportida ka väiksemaid lapsi, kes ehk veel iseseisvalt sõites ei suudaks sammu pidada. Selliselt on elektrijalgratas tõeline asendus autole!

Kastiga elektrijalgratta kõrval saab mõelda ka sellele, et rattaga oleks võimalikult mugav transportida eluks tarvilikku. Korralik lai pakiraam või stabiilne ning mahukas rattakorv lubavad rattale mahutada kasvõi nädalase toiduvaru kogu perele. Parema stabiilsuse jaoks, et raskete kottidega toime tulla, tasub kaaluda elektrijalgratast, mille mootor on paigutatud pedaalide juurde.

Parim elektrijalgratas ruumikitsikuse korral

Parim elektrijalgratas võib olla üllatavalt kompaktne! See tähendab, et ratas mahub ära ka kõige väiksemasse korterisse ning seda on väga kerge kasutada nii autoga sõitmise kui ühistranspordi kasutamise täienduseks. Ka on kokkupandav elektrijalgratas hea mõte siis, kui liigud piirkondades, kus esineb tavaliselt rohkem rattavargusi ja tahad oma rattal kogu aeg silma peal hoida.

Ainsaks miinuseks on see, et tihtipeale on kokkupandavatel elektrijalgratastel väiksema mahutavusega akud. See tähendab, et ühe laadimisega saab läbida väiksema vahemaa ning ka mootor ei ole sedavõrd võimas, kui mõnel teisel mudelil. Kui aga kompaktsus on see kõige olulisem faktor, pead nõrgema akuga lihtsalt leppima.

Parim elektrijalgratas looduse nautimiseks

Elektriline jalgratas ei ole mõeldud vaid praktiliseks töörügamiseks. Rattasõit on suurepärane viis vaba aja veetmiseks ning parim elektrijalgratas aitab neid võimalusi veelgi laiendada! Kui tead, et satud ka metsaradadele, kruusateedele või muule ebatasasele pinnasele, vali julgelt laiemate rehvidega jalgratas. Laiemad ning sügavama mustriga rehvid saavutavad teepinnaga parema kontakti, pakkudes seega stabiilsust ja suuremat kontrolli.Tavapärasest võimsam mootor on abiks, et ka järsemad künkad saaks ilma probleemita vallutatud või kui plaanid vedada tavalisest raskemat kraami, näiteks matkavarustust mitmeks päevaks. Ei tasu mõelda, et elektriline maastikujalgratas on vaid laiskadele. Vastupidi, parim elektrijalgratas aitab loodust nautida ka neil, kelle jaoks see muidu oleks keeruline või suisa võimatu. Ehk et hüppa aga sadulasse ja asu avastama!