Kuidas valida parim kohvitass?

Milline kohvitass sobib sulle kõige paremini? Paljude erinevate valikute hulgas parima kohvitassi valimine võib tunduda keeruline. Vastus sõltub paljuski sinu isiklikest eelistustest, sest kohvitassid on erineva suuruse, kuju ja materjaliga. Vaatame selles artiklis lähemalt, kuidas kuuma joogi joomiseks mõeldud tassid teineteisest erinevad ja kuidas valikut teha.

Kohvitassi materjal

Tavaliselt on kohvitassi valmistamiseks kasutatav materjal keraamiline, klaas või metall. Kõigil neist on oma eelised ja puudused. Keraamika on kõige levinum materjal, mida kohvitasside valmistamiseks kasutatakse. Need kohvitassid on taskukohased, kuid võivad kergesti praguneda või puruneda. Keraamilised kruusid on nõudepesumasinas pestavad. Kodustes tingimustes on keraamilised kohvitassid üldiselt kõige mõistlikum valik.

Paljud inimesed eelistavad klaasist kohvitasse, kuna nad näevad nii oma joogi värvi. Enamik klaasist tassidest on aga praktiliseks kasutamiseks liiga kerged või haprad. Samuti ei juhi klaas hästi soojust, nii et see ei hoia sinu jooki soojas.

Roostevaba teras on veel üks hea materjal kohvitasside jaoks. Need tassid on vastupidavad, isoleerivad soojust üsna hästi ja on loomulikult roostevabad. Metallist tassid ei ole aga nõudepesumasinas pestavad.

Õige suuruse ja kõrgus valimine

Tavaline kohvitassi suurus on 200 kuni 300 milliliitrit. Kuid keskmine inimene võib vajada vaid 100 kuni 150 milliliitrit kohvi, olenevalt sellest, kui kange kohv talle meeldib. Kui eelistad juua kohvi vähem või aeglasemalt, võid kasutada väiksemat tassi.

Lisaks on väiksemad tassid ideaalsed koduse kohvi jaoks, kuna neid on kodus lihtne uuesti täita. Suurem kruus sobib siis, kui kavatsed seda liikvel olles kasutada.

Teine asi, mida kohvitassi valimisel arvestada, on see, kui kõrgele see põhjast ääreni ulatub. Kõrgem kruus võimaldab tassi sisse lisada rohkem kohvikoort, mis parandab kohvi aroomi ja maitset. Kõrgemad kruusid on aga ebamugavad inimestele, kes vajavad vaid paari lonksu.

Ühe või kahe käepidemega kohvitassid

Sul võib olla lõõgastavam nautida kohvi kahe käepidemega kruusist. Ühe käepidemega tassid tuleks aga valida siis, kui teed kohvi suurele seltskonnale. Kohvi on lihtsam kõigile serveerida ilma liigsete käepidemeteta.

Matkatassid

Eraldi tüüpi kohvitassid on matkakruusid. Tavaliselt on neil kaasas kaas, mis takistab kohvi välja loksumist. Need sobivad suurepäraselt inimestele, kes on alati liikvel. Tasse tuleks kaasas kanda ka siis, kui sa ei ole sage reisija. Ühekordsete topside kasutamine korduvkasutatavate tasside asemel kahjustab keskkonda rohkem.

Kohvitassi lisafunktsioonid

Kohvitassil võivad olla ka mõned täiendavad lisafunktsioonid, näiteks temperatuuri reguleerimine. Selliseid nutikaid kohvitasse saab ühendada nutitelefoniga ja hoida tassis teatud temperatuuri. Võid valida ka isikupärastatud kruusid või kaanega tassid.

Enne kohvitassi ostmist peaksid kontrollima, kas see sobib sinu kohvimasinaga. Mõned kohvimasinad on loodud ainult teatud kohvitassidega kasutamiseks. Seetõttu töötavad need kohvimasinad ainult teatud kohvitassidega.

Kuigi need lisafunktsioonid on meeldivad, on kõige parem siiski seada oma peamised vajadused prioriteediks ja valida kohvitass, mis sobib just sinu kuuma joogi joomise vajadustega. Muidugi on võimalus osta rohkem kui üks tass. Nii on alati saadaval puhtad kohvitassid ja varuvariant juhuks, kui üks tassidest läheb katki.