Parim elektriline tõukeratas

Üha rohkem jäävad tänavatel silma elektritõukerattad. Miks just need? Tõukerattad on muutunud laste mänguasjadest täiskasvanute liikumisvahenditeks. Nagu elektriauto, on ka parimad elektritõukerattad efektiivsed ning praktilised liikumisvahendid. Pole imestada, kui soovid ka trendiga kaasa minna ning soetada isiklikku elektritõukeratta.

Kas odavad elektritõukerattad on ostu väärt?

Odavamad tõukerattad tähendavad tavalisemalt nõrgemat akut ning väiksemaid rattaid. Väiksemad rattad tähendavad aga mitte sedavõrd sujuvat sõitu, eriti kui pinnas ei ole sedavõrd tasane. Nõrgem aku aga seda, et korraga saab läbida lühema vahemaa. Need tähendavad aga ka seda, et hea elektritõukeratas on kergem ning seeläbi lihtsam endaga kaasa võtta.

Kokkupandav elektriline roller on heaks täienduseks auto ning ühistranspordi kasutamisel. Tõukeratta saab tõsta kas auto pagasiruumi või endaga ühistransporti kaasa võtta. Ning kui on vaja, aitab parim elektritõukeratas jalavaeva vähendada.

Parim elektritõukeratas 2021 aastal

Kallimad ning parimad elektritõukerattad tulevad teatud meeldivate lisadega. Suurem mootor ja kvaliteetsemad pidurid pakuvad turvalisemat sõidukogemust. Võimsam aku tähendab aga võimalust läbida ühe laadimisega pikemaid vahemaid. Vedrustus muudab aga sõitmise mugavamaks. Küll on võimsamad rattad tihtipeale raskemad, mistõttu ei ole nende kaasa võtmine sedavõrd kerge.

Peab jälgima seda, et madalama kvaliteediga tõukerattad võivad tähendada, et need ei ole sedavõrd vihma- ning veekindlad. See mõjutab nii akude eluiga kui ka üldiselt tõukeratta tööd. Halb ilmastikukindlus ei ole aga sugugi ideaalne. Elektrilisi tõukerattaid tahaks kasutada ju ka siis, kui vihma sajab. Aga kui tõukeratas selle peale töötamise lõpetab… Ehk mõtle hoolega järgi, kus ja millal tahad seda kasutada. Kui ikka ideaalis olenemata ilmastikuoludest, arvesta sellega, et pead tõukekale rohkem raha kulutama.

Millal on vaja soetada maastiku elektritõukeratas?

Tihtipeale unustatakse mõelda kahele asjale, kui küsimuseks on see, milline elektritõukeratas valida: kasutaja kehakaalule ning pinnasele, mille peal liigutakse. Igal rattal on oma  kaalupiirang ja kui kasutaja selle ületab, ei pruugi sõitmine olla enam turvalisem.

Suurema kaaluga sõitjal oleks vaja ka võimsamat mootorit. Pinnasele mõtlemine aitab aga tagada mugavama sõidu. Siledal pinnasel ei ole jah mingit probleemi liigelda, ent ebatasane pinnas nõuab suuremaid ja paremaid rattaid ja ka võimsamat mootorit.

Samamoodi on mugavamaks lahenduseks õhkrehvid. Mida suuremad rehvid, seda mugavamat sõitu parim elektriline tõukeratas pakub. Kui lisada õhkrehvidele amordid, on tulemus veelgi parem! Puhtalt amortisaatorite ning täisrehvidega ei ole ratas mingil juhul sama mugav lahendus.

Parim tõukeratas

Parim elektritõukeratas 2020 ja parim elektritõukeratas 2021 tulevad alati jutuks, kui esitatakse küsimus, milline on parim elektritõukeratas. Tõukeratta mõõtmed on ootamatult olulisel kohal. Seda on vaja selleks, et olla kindel, et tõukeratas mahub oma panipaika. Kas on ka vaja, et parim elektritõukeratas oleks kokkupandav? See on hea lahendus, et võtta tõukeratas kergemalt ühistransporti või autosse kaasa.

Ja muidugi hind! Sul on vaja leida tasakaal kahe asja vahel. Esiteks et parim tõukeratas oleks täpselt selliste võimaluste ning funktsioonidega nagu sul vaja ning teiseks, et parim elektritõuks su eelarvesse auku ei lööks.

Vaadates erinevate tõukerataste tehnilisi omadusi, peab meeles pidama ka seda, kuidas need numbrid on saavutatud. Kõik mõõtmised on tehtud kindlate tingimustega keskkonnas. Sama mudeli kasutamine teistes tingimustes võib tähendada, et tõukeratas käitub ka teisiti.

Kui ei ole ostuotsuses kindel ning tahaksid eelnevalt katsetada, kas elektritõukeratas on ikka sulle, on heaks võimaluseks sõidujagamisteenuse kasutamise. Üle maailma ning ka Eesti suuremates linnades on võimalik kasutada renditavaid elektritõukerattaid. Ja tänu sellele saad järgi katsetada, kuidas parim elektriline tõukeratas sulle sobib.