Parim kattemadrats ning selle valimine

On hästi teada, et madrats on number üks mõjutaja, kui hea su ööuni on. Mõnikord ei ole aga võimalik soetada uut madratsit või magatakse lahtikäival diivanil, kuhu klassikalised madratsid nagunii ei sobiks. Õnneks ei pea nendes olukordades leppima valutava selja ja vähese energiaga. Appi tuleb parim kattemadrats, mis aitab nii mõnegi madratsi kvaliteeti märkimisväärselt tõsta.

Parim kattemadrats – mis asi see on?

Kattemadrats ei ole sama, mis madratsikate. Madratsikatte põhiroll on kaitsta madratsit liigse kulumise, tolmu, mustuse ja üldiselt määrdumise eest. See ei paku aga lisatoestust ning on selgelt õhuke. Küll võib aga kasutada kattemadratsit ja madratsikatet koos.

Kattemadratsid seevastu pakuvad lisa toestust, aitavad reguleerida temperatuuri ning muudavad üldiselt olemise mugavamaks. Lisaks aitavad kattemadratsid kaitsta kallimat põhimadratsit. Paljude jaoks on boonuseks seegi, et kattemadratsit on kergem hoiustada. See tähendab, et kattemadratsit saab hoida, et külaliste ööbimine näiteks lahtikäival diivanil mugavamaks muuta.

Peamine on valida õiges suuruses parim kattemadrats ja õnneks on valik sarnane tavalise madratsiga: 140×200, 90×190, 90×200 ja rohkemgi.

Vahemärkus
LOE LISAKS KUIDAS VALIDA:
Parim madrats
Parim kattemadrats
Parim voodi
Parim diivanvoodi
Parim voodipesu
Kattemadrats

Pehme kattemadrats või jäik kattemadrats

Nagu madrats, võib ka kattemadrats olla tehtud erinevatest materjalist, see on erineva paksuse ja jäikusega. Selle saab enda kasuks tööle panna. Ajaga madratsi omadused ju muutuvad. Jäigem madrats muutub pehmemaks ning ka pehme madrats võib osutuda liiga pehmeks. Või on sul vedrumadrats, mille eluiga hakkab lihtsalt läbi saama.

Parim kattemadrats on abiks, et magamiskvaliteeti oluliselt parandada ning sellega uue madratsi soetamist pisutki edasi lükata. Või kui selgus, et uus madrats on liiga jäik, ei pea minema poodi uut ostma. Kattemadratsiga saad magamisaseme sobivalt pehmeks muutma.

Kookos kattemadrats või midagi muud?

Lateksmadrats on hüpoallergeenne, sobides inimestele, kellel on probleeme erinevate allergiatega. Kattemadrats võib olla ka sulgtäidisega. Tegu on luksusliku ja pehme lahendusega, ent see ei paku kuigi palju toestust ning osad inimesed on sulgede vastu ka allergilised.

Naturaalset villa kasutatavaid kattemadratseid on keeruline leida, ent otsimine tasub end ära, kui tahad pehmendavat katet, mis aitab temperatuuri reguleerida – suvisel ajal jahe, talvel soe. Enamike inimeste jaoks on vill ka hüpoallergeenne.