Parim voodipesu ja selle mitu võimalust

Voodi on olemas, madrats välja valitud. Mis on puudu? Muidugi voodipesukomplekt! Ja mitte lihtsalt suvaline voodipesu komplekt, vaid parim voodipesu. See peab olema magamiseks mugav aga ka silmale ilus vaadata. Ja kõik sõltub isiklikust eelistustest! Mis valikud on üldse turul olemas?

Puuvillane voodipesu – klassika

Üks nimi, ent puuvilla alt võib leida rohkelt erinevaid variante ja võimalusi. Tasub teada, mis on oluline vaadata ning mida mingid märked tähendavad. Näiteks on oluline see, kui pikad on kasutatud puuvillakiud. Mida pikem kiud, seda pehmem ja kõrgema kvaliteediga puuvill ning seda pikema elueaga on sellest puuvillast valmistatud tooted. Egiptuse puuvilla nime all müüdav voodipesu on üks kõige kõrgema kvaliteediga aga ka üks kallemaid.

Puuvillase voodipesu mitu nägu

Flanell on üks puuvillase voodipesu alaliike. Tegu on kangaga, mis on eriti kergesti hooldatav, väga pehme ja väga soe. Seetõttu on see hea valik külmemateks aegadeks ja ka lastele. Batiste on kangas, mille valmistamiseks on kasutatud õhukest harjatud puuvilla niiti. Sellest tehtud voodipesu kestab võrdlemisi kaua ning seda on väga lihtne hooldada.

Vahemärkus
LOE LISAKS KUIDAS VALIDA:
Parim madrats
Parim kattemadrats
Parim voodi
Parim diivanvoodi
Parim voodipesu

Satiinist voodipesu – palju võimalusi, üks tehnoloogia

Satiinist voodipesu ei ole mitte materjal, vaid kindla koega kangas, mis tagab luksusliku ja sileda tulemuse. Selle pealmisel pinnal on kaunis naturaalne läige, meenutades sellega ka siidi. Satiini valmistatakse erinevatest materjalidest nagu nt vill, polüester, siid või erinevate materjalide segu. Juhul kui kanga valmistamisel on kasutatud puuvillast niiti, on kanga nimeks satään.

Siidist voodipesu – luksuse tipp

Siidist voodipesu kasutamisel on väga palju eeliseid. Luksuslik materjal, mis on alati meeldivalt jahe, romantiline ning millega on teistel materjalidel keeruline võistelda. Kes armastab jahedamat ööund, neile on siid parim voodipesu. Lisaks on siid hüpoallergeenne materjal, ehk sellest materjalist padi ning tekikott sobib eriti neile, kellel on probleeme nahaga või juustega. Siid on aga kallis ja võrdlemisi õrn materjal, mis tähendab, et voodipesu eest hoolitsemisel tuleb rangelt jälgida tootjapoolseid juhiseid.