Parim madrats seljale

Valel madratsil magamine on üks peamistest põhjustest, miks inimesed kannatavad seljavalu käes. Vale madrats toob kaasa vale magamisasendi, liigse koormuse lihastele ning üldiselt ebakorrektses asendis selgroo ja lülisamba. Kõigi nende koosmõjul ongi tulemuseks seljavalu, mis häirib nii unes kui ka päevaste tegevuste ajal. Lahenduseks on leida parim madrats seljale.

Soovitage head madratsit

Parimat madratsit otsides on kõige olulisem igaühe individuaalne eelistus. Ei ole olemas ühte lahendust, mis sobib absoluutselt igaühele. Kui leiad magamisaseme, mis garanteerib sulle rahulikku une, ongi see sinu jaoks parim madrats seljale – olenemata selle materjalist, pehmusest ja jäikusest. Samas aitab valikut teha see, kui teada, millist madratsit on võimalik valida ja kuidas see toimib.

Parim madrats seljale aitab kehal säilitada loomulikku asendit. Meie selgroog ei ole täiesti sirge, sellel on kindlad kurvid. Ja madrats peab seda toetama. Siin tuleb mängu ka harjumuspärane magamisasend. Kes armastab magada külili, neil tuleb arvestada ju õlgade ning puusadega. Selili magajal vältida aga puusade ning alaselja liiga sügavale madratsisse vajumist. Liiga jäik madrats tähendab aga ebameeldivat survet erinevatel kohtadel.

Vahemärkus
LOE LISAKS KUIDAS VALIDA:
Parim madrats
Parim kattemadrats
Parim voodi
Parim diivanvoodi
Parim voodipesu

Kuidas valida mäluvahuga madrats või vedrumadrats?

Vedrumadratsil tagavad toe just madratsi ehitusse peidetud vedrud. Need võivad olla erineva jäikusega, vastavalt tsoonidele. Võivad olla ka pakitud eraldi taskutesse. Vedrumadrats on reeglina üheks soodsamaks valikuks. Vahtmadratsitel pole, nagu nimest järeldada, mitte ühtegi vedru. Toetuse tagab kas poroloon või selle alaliig mäluvaht. Hübriidmadratsitel kasutatakse kahe eelmise variandi parimaid lahendusi. Ära unusta valida ka sobiv voodipesukomplekt.

Madrats haigele seljale

Madrats, mis on mugav ja pakub piisavalt tuge, on täpselt see, mida on igaühel vaja, et tagada häirimatu ja energiat taastav ööuni. Seega võib parim madrats seljale olla jäik madrats aga ka pehme madrats. Peamine on usaldada enda kogemust ja oma keha. Kuigi paljud artiklid soovitavad seljaprobleemidega inimestele tingimata jäika madratsit, kui sulle see ei sobi ja mured ei lahene, proovi mõnda teist lahendust.