Parim isetäituv madrats

Matkamine ei pea võrduma ebamugavuse, valutava selja ja rikutud unega. Ka ebatraditsioonilistes oludes saab garanteerida endale mõnusa ööune ja hästi välja puhkamise. Võtmesõnaks on õige madrats. Ja kuigi teoorias, võib endaga kaasas vedada ka suuri täismõõdus madratseid, muutub see üsna ruttu ebamugavaks või isegi võimatuks. Seljakotimatkadel on igal sentimeetril ja igal grammi oluline roll. Seetõttu on paljude matkasellide lemmikuks kujunenud isetäituvad madratsid.

Mis asi on isetäituv madrats?

Parim isetäituv madrats ei ole sama, mis õhkmadrats ega matkamatt. Kvaliteetne isetäituv madrats, mis pealtnäha on kordades õhem, pakub hoopis rohkem mugavust kui klassikaline õhkmadrats. Veider aga tõsi ja paljude poolt omal nahal järgi katsetatud. Ka võrdluses matkamatiga, paistab parim isetäituv madrats silma just mugavuse poolest. Matkamatti võib aga kasutada täiendusena, kui soovid paremat isolatsiooni maapinnast õhkuva külma eest või tahad isetäituvat madratsit teravate okste jm eest kaitsta.

Aga miks mitte valida täispuhutav madrats?

Kui võtta võrdluseks täispuhutav madrats ning õhkmadratsid, on isetäituvad madratsid reeglina vastupidavamad, mis teeb magamiskoha valimise lihtsamaks. Sellegipoolest on hea mõte kasutada kasvõi kerget alusmaterjali. Lisaks pakub parim isetäituv madrats tunduvalt paremat soojusisolatsiooni ehk su kehatemperatuur püsib palju kauem meeldival tasemel. Sellele aitab kaasa juba madratsi olemus ja sisemus, samas kui õhkmadratsi isolatsiooniks on vaid õhk.

Isetäituv matkamatt on parim madrats telki

Isetäituva madratsi kasutamine on äärmiselt lihtne. Ava ventiilid, rulli see lahti ning mõnekümne minutiga on magamisase omapäi valmis saanud. Madratsi täitumine sõltub valitud brändist ja kindlast tootest. Madratsi kokkupanemiseks on vaja ventiilid avada ning madrats tihedalt kokku rullida, pressides sellega ka õhu välja.