Parim madrats beebile

Õige madrats ei ole tähtis vaid neile, kel juba seljavaludega probleeme. Muresid aitab ennetada see, kui alustada maast madalast ehk valida õige madrats ka beebile. Milline madrats aga siis osta?

Kuidas valida beebile madratsit?

Kuigi tundub, et väiksele armsale beebile sobib kõige paremini luksuslikult pehme magamisase, siis tegelikult on parim madrats beebile jäik madrats. Seda suunda toetavad ka mitmed erinevad teadusuuringud. Pehmete madratsite suurimaks miinuseks on lämbumisoht. Kui madrats on liiga pehme ja beebi, kes ei oska veel pöörata, vajub liiga sügavale madratsi sisse, võib see kaasa tuua takistuse hingamisele. Just seetõttu on jäigem beebimadrats turvalisemaks valikuks.

Arusaadav on ka see, kui ei taha soetada madratsit lihtsalt selleks, et see õige pea välja vahetada. Siis saab valida ka kahepoolse madratsi. Nendel madratsitel on üks pool jäigem, olles seega parim madrats beebile. Teine pool aga veidi pehmem ning sobib ka väikelapsele.

Kookosmadrats beebile? Vahtmadrats? Vedrumadrats?

Kui mõtled, kuidas valida õige materjal, siis anname siin kiire ülevaate. Poroloonmadratsid on populaarsed tänu omale kergele kaalule ja rahakotisõbralikule hinnale. Kindlasti peaks valima madratsi, mis on mõeldud just imikutele, sest need on sobiliku jäikusega ja turvalised. Kuna tolmulestade jaoks on poroloonmadrats eluks sobimatu, on see allergia mõttes parim madrats beebile. Porolooni eriliiki, mäluvahtmadratsid, mis on paljude täiskasvanute lemmikud, tasub imikutega vältida.

Vedrumadratsid on väga vastupidavad ehk neid saab kasutada järjest mitme lapsega. Vedrumadrats jaguneb omakorda pocket-vedrustuseks ja bonnell-vedrustuseks. Mõlemal juhul on plussiks hea õhuringlus, ehk märjaks saades kuivavad madratsid kiiremini. Sobivalt jäik on ka kookos madrats, ent naturaalkiududest madratsite puuduseks on vajadus neid regulaarselt tuulutada, vältimaks hallituse teket.

Hälli madrats

Võrevoodis kasutatav madrats peab olema õige suurusega. Madratsi ja võrevoodi ääre vahel ei tohiks olla rohkem kui kahe sõrme laiune vahe. Laiemasse vahesse võib imik kinni jääda. Suurem madrats ei mahu aga korralikult võrevoodisse ja see toob omakorda kaasa erinevaid riske.