Parim raskustekk heaks uneks

© Getty Images Pro canva.com

Hea une saladust on üheselt keeruline öelda, sest see sõltub paljudest asjaoludest. Vahest on vaja aga kosutavat kallistust või hoidmist, et tuleks parem uni ja selles osas on kindlasti raskustekk abiks. Milline on parim raskustekk, mida osta?

Kuidas leida parim raskustekk?

Milline on parim raskustekk, on levinud küsimus, mida inimesed uurivad, kui on omale raskustekki otsimas. Kahjuks ei ole võimalik sellele lühidalt vastata ja proovime sind oma ostuotsuse tegemisel aidata pikema selgitusega. 

Selleks, et alustada, tuleb minna natukene tagasi ja rääkida, mis on raskusteki toimemehhanism. Sellised tekid avaldavad sulle kerget survet nii nagu ka nimi ütleb. See aitab kaasa õnne hormooni ehk serotoniini tekkimisele, mis aitab meil olla rahulikum, lõõgastunud ja õnnelik. Aina kiirem ja ärevam elu on muutnud paljude inimeste une tundlikuks ja magamise jäämise keeruliseks, mis tõttu on hea võtta kasutusele raskustekk, mis võib soodustada uinumist. 

Nüüd, aga juba täpsemalt, milline on selle jaoks parim raskustekk. Siinkohal tuleb arvestada kaalu, mõõtude ja materjaliga. Raskustekkide valik on suur! Parim raskustekk on selline, mis tagab sinu vajadused ehk aitab sul paremini uinuda ja rahulikumaks jääda.

Parim raskustekk on õiges mõõdus

Nagu ka tavalise teki valikul, tuleks mõelda ka sellele, kui suurt raskustekki soovid. Kas selleks on mõni väiksem mõõt nagu 80×200 või hoopiski suurem, näiteks 140×200 cm. Parim raskustekk on täpselt nii suur nagu sina soovid. Siinkohal pole muud vahet, vali selline, mis on sinu jaoks mugav ja mis vastab eelarvele.

Parim raskustekk pakub sobivat turvatunnet

Veelgi olulisem on pöörata tähelepanu selle teki raskusele. Siin ei saa jällegi öelda, milline on parim raskustekk, sest kaalu tunnetavad inimesed väga erinevalt. Üheks viisiks, kuidas valida endale õiges kaalus tekk, on arvestada enda kehakaaluga. Selle meetodi järgi on parim raskustekk umbes 10% sinu kehakaalust. Teine viis, kuidas leida õige raskusega tekk, on katsetada erinevaid raskuseid, et mõista, milline on just sulle sobib. 

Materjal on sama oluline kui teiste voodiriiete valikul

Voodipesu valikul ei saa üle ega ümber materjalist. Sama kehtib ka siin, sest mida paremast materjalist on raskustekk, seda parem see on. See tähendab seda, et enne ostu tasub vaadata, millest on raskustekk valmistatud ja millised on materjali omadused. Parim raskustekk on loomulikult looduslikest kiududest valmistatud, sest need on vastupidavad, aga ka heade omadustega: hästi hingavad, temperatuuri reguleerivad ning pehmed. 
Kui sa soovid oma une hügieeni veelgi parandada, on hea pöörata tähelepanu nii voodile, madratsile, voodipesule kui ka keskkonnale. Oma une paremaks ja kiiremaks analüüsiks saad kasutada nutikellasid, millega seda mõõta. Selleks sobib näiteks Samsung Watch, mille abil saad hinnata, kas magad piisavalt sügavalt ja hästi. Jäta Samsung Watch ööseks käe peale ja vaata hommikul tulemusi. Hea oleks Samsung Watch kella kasutada rohkem kui üks kord, et saada parema ülevaate oma une kvaliteedist.