Parimad lauamängud

Maailmas on hobisid peaaegu sama palju kui inimesi. Meie asi on siis leida see hobi, mis sobib täpselt meie huvidega. Ja kuigi valikut on palju, on viimastel aastatel populaarseimate seas lauamängud. Ja seda on üsna lihtne mõista, miks. Võib-olla olete Monopoliga hästi tuttav, kuid tõelised lauamängud võivad olla palju huvitavamad ja köitvamad. Need on suurepärane võimalus sõprade ja perega kokku saada ning koos kvaliteetaega nautida.

Kuid selleks, et saaksite lauamängudest maksimumi võtta, peate teadma, millised lauamängud on parimad. Parimad lauamängud ei ole universaalsed – need tuleb valida vastavalt enda eelistustele ja mängugrupi eelistustele. Loodetavasti aitab meie väike nimekiri teil otsust veidi lihtsamaks muuta.

Parimad lauamängud seltskonnale. 

Parimad lauamängud on need, mida saate koos sõpradega mängida. Kuid samal ajal võib neid olla kõige raskem leida. Ideaalse lauamängu valimiseks pidage meeles, mis võiks teie sõpradele meeldida, ja otsustage vastavalt.

Carcassone 

See on üks neist mängudest, mis meeldib mängijatele üle kogu maailma. Tänu sellele võite tunda end tõelise keskajast pärit feodaalina. Reeglid on lihtsad – maa, mida tuleb arendada, on mängija käsutuses, ressursid aga kaevandatakse iseseisvalt.

Karbis on nii algne mäng kui ka neli laiendust, mida saab segada ja sobitada. Kõik laiendused on ühilduvad, võimaldades teil soovi korral muuta mängu süžeed ja kulgu. Reeglid on samad, mis varem.

Alias

Populaarne ja intrigeeriv mäng, mille alternatiivne nimi on “Ütle teisiti”. Mängijale antakse sõna, ja siis ta peab seda teiste sõnadega seletama. Mängu mängitakse kella vastu. Mida rohkem sõnu meeskond antud aja jooksul õigesti ära arvab, seda rohkem punkte saab ta teenida. Sõnade selgitamiseks võite kasutada antonüüme ja sünonüüme, kuid mitte ühetüvelisi sõnu.

Karbis on 300 kaarti, mis sisaldavad 2400 sõna ja fraasi, mida meeskonnaliikmed peavad ära arvama. Mängida saavad nii täiskasvanud kui ka lapsed, selle käigus saavad kõik oma sõnavara oluliselt täiendada. Alias on parim lauamäng loomingulistele inimestele.

Parimad lauamängud lastele.

Laste lauamängud on ühed parimad õppimis- ja arenguvahendid. Nad ei saa mitte ainult mänguliselt edastada õppematerjale, vaid võivad edendada ka iseseisvust, kriitilist mõtlemist ja üldteadmisi.

Forbidden Island

Fantastiliselt disainitud koostöölauamäng, mis viib kogu pere põnevale seiklusele. Meeskond peab koguma saarelt neli iidset artefakti, mis järk-järgult vee alla sukeldub. Kasutage oma tegelaste ja varustuse tugevaid külgi, töötage koos välja strateegia, et otsing oleks tõhusam. Mäng õpetab lastele meeskonnatööd ja sobib igale vanusele. Sellised mängud on vanemate seas populaarsed, sest mängijad võidavad ja kaotavad koos. Forbidden Island on ka suurepärane kaardimäng.

Jenga 

Kuulsas ja imelises klassikalises Jenga mängus treenite käelist osavust ja peenmotoorikat. Tänu lihtsatele reeglitele ja põnevale mängule on Jenga pälvinud tunnustust üle maailma ning on juba aastaid perekondi kokku toonud. Mängijate eesmärk on võtta kordamööda välja torni tükid ja paigutada need ümber torni otsa, jälgides, et see ei kukuks ümber. Mäng hoiab osalejad pinges, üks hooletu liigutus – ja konstruktsioon kukub mürinaga alla.

Parimad lauamängud täiskasvanutele.

Twilight Imperium 4

Twilight Imperium 4 on täielik lauamäng selle sõna igas mõttes. Iga mängu alguses ehitavad osalejad oma galaktika. See muudab iga mängu algusest peale ainulaadseks strateegiliseks kogemuseks. Iga käik algab ühe 8-st strateegilisest kaardist valimisega, mis mitte ainult ei määra vooru järjekorda, vaid pakuvad ka strateegilisi eeliseid – alates lisamärkidest kuni suurenenud kontrollini kaubanduslepingute üle. Pärast rollide valimist liigutavad mängijad järjestikku oma laevastikke ühest süsteemist teise, vallutavad uusi planeete, loovad diplomaatilisi ja kaubandussuhteid teiste fraktsioonidega ning valivad uued seadused, mis nüüd galaktikas kehtivad.

Võidu võti pole ainult poliitika ja kosmosevallutamine, vaid ka head suhted teiste mängijatega. Iga rass toodab oma ainulaadseid kaupu, millel pole väärtust enne, kui neid teistele mängijatele müüakse. Osalejad seisavad alati valiku ees, kas müüa oma kaup ja suruda teine ​​mängija võidule või tooda midagi ise, jätta see endale ja kasvada aeglaselt, kuid kindlalt.

Nii kõik ülaltoodud kui ka Eesti lauamängud on saadaval Kaup24 ja Hansaposti e-poest.

Lauamängud on igas vanuses mängijatele heaks viisiks, kuidas aega veeta ning sõprade ja lähedaste seltskonda nautida. Parimad lauamängud garanteerivad, et vabal ajal ei ole kunagi vaja igavleda.

Kogupere lauamängud

Küsimus on muidugi selles, milliseid lauamänge siis vaadata ning valida. Valida saab vastavalt mängijate arvule, soovitavale raskustasemele ning mängu kestvusele. Millised mängud aga pakuvad erinevaid võimalusi ja lubavad mängu vastavalt oludele muuta. Heaks näiteks on viimase paari aasta jooksul esile kerkinud Carcassonne nimeline mäng.

Eesmärgiks on omada mängu lõpuks kõige rohkem punkte. Selleks on vaja ehitada teid ning kindluseid, mida suurem ja pikem seda uhkem, ent teised võivad igal ajal proovida vallutusi sinult ära võtta. Järjest on mängule tulnud ka lisasid, tänu millele pakub mäng põnevust ka neile, kes seda juba mitukümmend korda mänginud.

Lauamängud lastele

Lauamängudemaailma üks populaarsemaid ning levinumaid mänge on Katan. Eesmärgiks on luua enda tsivilisatsioon – ehitada nullist üles nii külad, linnad kui ka maanteed, mida mööda reisida ja uusi alasid vallutada. Võitjaid saab olla vaid üks, ent võitmiseks on vajalik heade suhete säilitamine, et oleks võimalus kaubelda. Lisaks klassikalisele Katanile on turul saadaval ka erinevate popkultuuri temaatilise kujundusega mänge.

Ticket to Ride on lõbus rongisõidumäng, kus on vaja ehitada täitsa enda raudteed. Ka sellel mängul on mitmeid variante. Raudteesid rajatakse kas üle maailma, Euroopas või hoopis teises maailmajaos või riikide vahel. Paljude arvates on laste lemmikud ühtlasi ka parimad lauamängud täiskasvanutele.

Klassikalised vanad lauamängud

Monopoly pole vaja laiemalt tutvustada. Pea kõik on seda vähemalt korra mänginud, ehitanud maju ning hotelle, läinud pankrotti ja võidutsenud tänu kõrgetele rentidele. Monopoly sobib mängimiseks nii kahe-kolme mängijaga kui ka suuremas seltskonnas.

Alias on teine vana hea klassika, millest on loodud mitmeid erinevaid versioone, ning mida mängitakse ühtemoodi hoogsalt nii nüüd kui mängiti ka minevikus. Lisaks põnevale ajaveetmisvõimalusele aitab Alias arendada sõnaseadmisoskust ning õpetab ka täiesti uusi sõnu ja väljendeid.