Parim murutraktor

Väikese linnaaia omanik ei pea muretsema, milline on parim murutraktor. Aga suuremates aedades ja territooriumitel on parimad murutraktorid täiesti asendamatuks abilisteks. Kuidas valida suurest valikust enda jaoks parim lahendus?

Numbrid, numbrid, numbrid

Üks number, millele tähelepanu pöörata, on lõikelaius. Mida suurem lõikelaius, seda kiiremini saab maa-ala niidetud. Kitsamad, 60-80 cm lõikelaiusega on mudel parim murutraktor kuni 800 m² maa-alal. 800-2000 m² maa-ala jaoks on parim murutraktor 80-100 cm lõikelaiusega. Otsides traktorit 2000 m² suuremale territooriumile, on vaja minimaalselt 130 cm lõikelaiust.

Lõikelaiusega koos peab kasvama traktori võimsus. Võimsam mootor on vajalik ka siis, kui soovid niita tihedamat ja kõrgemat muru ning seda peenemaks hekseldada.

Järgmine number, mida jälgida, on teljevahe. Siin on spikriks niidetavale pinnale mõtlemine. Mida künklikum maa-ala seda laiem teljevahe on vajalik. Järgmise numbriga väljendatakse manööverdamisvõimekust. Tavaliselt jääb see arv vahemikku 40-60. Väiksem number ehk parema manööverdamisvõimega parim murutraktor.

Parim murutraktor igale kasutajale

Esiotsa paigaldatud niidukiga murutraktor on tegelikult hoopis raider. Need pakuvad rohkem paindlikkust, paremat manööverdamisvõimet ka liigendatud aedades ning palju paremat ülevaadet. Lisaks lühema muru niitmisele saab lõigata ka kõrgemat rohtu. Teise variandina asub niiduk masina all. Miinuseks on piiratud lõikekõrgus, ent see lahendus sobib kõige paremini eriti suurte ja avarate rohualade korrastamiseks.

Nagu tavalise muruniidukiga, on ka murutraktoril väljavise taha või küljele. Enamikele tagumise väljaviskega mudelitele saab lisada kogumismahuti ehk muruplats jääb ka peale suuremat töötegemist puhtaks. Võrreldes tavalise niidukiga, ei saa aga kõikide murutraktori mudelitega tagurdades niitma! Väiksemates aedades võib see kiirelt probleemiks osutuda.

Milliseid murutraktori mugavuslisasid tasub vaadata?

Nutikaks lahenduseks on esilaternate lisamine, et vajadusel saaks tööd teha ka hämaramates oludes. See pole aga ainus mugavuslisand, millega parimad murutraktorid uhkustada saavad.

Reguleeritava kõrgusega ning korralikult vedrustatud iste tähendab paremat kasutusmugavust. Parim murutraktor on ka kerge käivitada ehk elektriline starter. Automaailmast on tuttav ka efektiivne käigukast, olgu siis automaatne või manuaalne. Talvisel ajal on suur abi aga teede ja radade lumest puhastamiseks mõeldud lisadest, tänu millele on parim murutraktor tõeliselt mitmekülgne kodumasin. Võimsamad parimad murutraktorid suudavad aga isegi järelkäru tõmmata!

Parim murutraktor saab oma tõelist efektiivsust näidata suurematel aladel, kus murutraktori kasutamine vabastab inimese tundide pikkusest rügamisest.