Parim robotniiduk

Miks mitte päästa ennast ja oma naabreid ning valida lärmaka klassikalise muruniiduki asemel tark ja parim robotniiduk? Mõnusalt soe suvi tähendab boonuste kõrval rohket muruniitmist, et aeda ilusana hoida. Nädalavahetuseti on naabrite käivitatavad muruniidukid äratuskella eest, ise muru niites on tüütuks äratuseks seegi, kui pead mitme tunni jagu muruniidukit lükkama.

Esimene robotniiduk toodi turule juba 1969. aastal, ent too mudel pole tänapäevaste võimalustega võrreldes mitte kui midagi. Läks muidugi aega, kuid alates 2010. aastast on robotniidukite kasutamine muutunud aina laialdasemaks. Milline on aga parim robotniiduk?

Keerulisem ala nõuab võimsamat mudelit

Robotniidukitel on erinev tööulatus ning seda peab jälgima. Suutes korraga niita vaid neljandiku, ei jõua sa kunagi ühtlase ja kauni tulemuseni. Parimad robotniidukid on pisut suurema niiduvõimekusega, kui numbrite järgi vajad. Piiripealse niiduvõimekusega võib tekkida probleeme küngaste ületamisega, takistustest möödumisega ja kiiresti kasvava muruga.

Parim robotniiduk on tõeliselt efektiivne ning ei kulge enam pimesi. Kõige uuemad mudelid kasutavad orienteerumiseks „silmi“ või lausa GPSi. Kuid endiselt on levinuim lahendus piirdekaabel – peenike kaabel, tänu millele robot teab, kus ta võib ja kus ei või niita. Selliselt saab piiritleda kogu aia aga ka takistused, kust tahaksid robotit kindlasti eemale hoida. Küll on vaja  meelde jätta, kuhu piirdekaabel maetud sai, sest kui hakkad aiatööde tarvis maad kaevama, ei taha sa seda kogemata läbi kaevata.

Parim robotniiduk ei hooli takistustest

On väga vähe aedu, mis on lihtsalt lagedad muruplatsid. Peenrad, põõsad, puud ja ka aiamööbel on kõik takistused, millega ka parimad robotniidukid peavad toime tulema. Mida rohkem on aias erinevaid takistusi, seda tähtsam on valida tark ja parim robotniiduk.

Aga ka parimad robotniidukid võivad mõnikord hätta sattuda. Seetõttu on vaja, et parim robotniiduk suudaks anda märku, kui vajab väljapäästmist. Olgu siis mõnest kitsast kohast või suuremast mutimullahunnikust.

Milliseid funktsioone sa veel vajaksid?

Parim robotniiduk pakub võimalust kontrollida seda mobiiltelefoni rakenduse abil. Rakenduse kaudu saad määrata, millal, kui palju ja kuidas parim robotniiduk niidab. Mõned lahendused pakuvad võimalust roboti teekonda kaardi peal järgida. Väga hea, kui saad reguleerida lõikekõrgust! Tihedamalt ja vähem niitmine muru jaoks tervislikum, kui harva ja palju.

Ning muidugi ohutus! Tuleb teha erinevaid valikuid: kas pöörlevad või fikseeritud terad; piirdekaabli olemasolul selle paigutus; ohutus nii lastele kui lemmikloomadele ning masina turvalisus. Masinat ja selle osi peab regulaarselt hooldama ning vajadusel välja vahetama. Parim robotniiduk oskab veateatest märku anda ja töö lõpetada, kuni probleem lahendatud.