Parim robottolmuimeja

Tolmuimejad on heaks traditsiooniliseks lahenduseks, kuidas oma ruumid puhtana hoida. Kui sa aga ei taha enam ise põrandaid küürida, võid selle asemel roboti enda jaoks tööle panna ehk soeta endale robottolmuimeja. Aga milline on parim robottolmuimeja?

Soovitage robottolmuimejat – milline on parim robottolmuimeja?

Kuidas käib robottolmuimeja valimine? Selleks, et leida parim robottolmuimeja, peab silmas pidama erinevaid faktoreid. Näiteks hinda. Hinnaskaala on võrdlemisi lai ehk endale sobiva toote leiab nii see, kes ei pea raha lugema kui ka need, kes peavad eelarvest kinni pidama. Mõtle läbi, millist robottolmuimejat sa reaalselt ka vajad, et sa ei soetaks liiga kallist ning kasutuks osutunud tolmuimejat.

Hind määrab ära ka selle, milliste võimalustega robottolmuimeja tuleb. Kõige madalama hinnaga mudelid lihtsalt ei saa pakkuda samu võimalusi mida palju kallimad mudelid. Samas ei ole alati vaja kõiki tulesid-vilesid. Esmajärjekorras peaks mõtlema ikkagi põhifunktsioonidele. Seega, enne ostma tormamist mõtle läbi:

–        Kui suurt ala peaks tolmuimeja puhastama?

–        Kui palju on sellisel alal neid kohti, kuhu robottolmuimeja ligi ei pääse või kohti, kuhu ligipääs on takistatud?

–        Kas puhastustöö toimub siis, kui pere on kodus või öisel ajal ehk kui vaikne peab robottolmuimeja olema?

–        Kui palju tähelepanu pöörad disainile?

–        Milliseid mugavusfunktsioone vajad?

–        Kas koristatav ala jääb erinevatele tasapindadele?

Tooted leiate Eesti kahest suuremast e-poest Kaup24 ja Hansapost.

Parim robottolmuimeja 2021 aastast või varasem mudel?

Milline on parim robottolmuimeja? Kas see peab ilmtingimata olema uhiuus? Või sobib ka parim robottolmuimeja 2019 ning parim robottolmuimeja 2020? Vanemad mudelid on ka tihtipeale soodsamad, ent nendel on omad puudused. Tihtipeale on üheks suuremaks puuduseks kehv kaardistamine.

Navigatsioonisüsteem on vajalik selleks, et tolmuimeja suudaks iseseisvalt eri tubade vahel liikuda. Aga mitte vaid selleks – oluline ka selleks, et masin ei põrkaks kogu aeg vastu seina või esemeid. See võib kahjustada nii masinat kui ka ümbritsevat.

Soovituslikud tooted:
Xiaomi Roborock S5 Max S5E02-00
Roborock S6 Max V
Mamibot Exvac680S
Mamibot ExVac880 Wisor

Kuidas töötab robottolmuimeja?

Vaipkattega kodudesse on vaja võimsamaid tolmuimejaid. Mida kohevam vaip, seda võimsam peab ka parim tolmuimeja olema, et töö saaks tehtud. Samal ajal, siledamate põrandatega kodudes on hea mõte teha valik mopifunktsiooni kasuks, sest selliselt saad kõige puhtamad põrandad.

Ka koduloomade olemasolul tasub kaaluda pigem võimsamat mudelit. Seda eriti siis, kui koduloomad ajavad väga palju karva! Nõrgem tolmuimeja ei tule liigse karvaajamisega lihtsalt toime. Ehk tasub valida parim märgpuhastusega robottolmuimeja?

Kes soovib, et robottolmuimeja tegutseks võimalikult iseseisvalt, peab kindlasti valima mudeli, mis pakub automaatset režiimi. Selliselt saad sättida robottolmuimejat nii, et see töötaks just neil aegadel, kui sind ennast kodus pole. Kui koristamine toimub ajal, mil sind kodus ei ole, võid valida ka masina, mis on natuke lärmakam. Ajal, mil sind ennast kodus pole, ei ole ju sedavõrd suurt vahet, kui lärmakas masin on.

Robottolmuimejate aku kestvus on oluline selleks, et robotil oleks jaksu koristamine lõpule viia. Parimad robottolmuimejad oskavad aku tühjenedes ise laadima sõita. Parimad mudelid oskavad laadimise lõppedes jätkata kohast, kus koristamine pooleli jäi. See on tõeline mugavusfunktsioon ehk kui koristamist nõudev ala on võrdlemisi suur ning sa aimad, et robot ei suuda seda ühe laadimiskorraga läbi teha, veendu selle funktsiooni olemasolus.

Kas vaikne robottolmuimeja või kaameraga robottolmuimeja?

Parimad robottolmuimejad tulevad ka erinevate lisavõimalustega. Kindlasti ei ole vaja automaatselt maksta kõikide lisade eest. Milleks, kui sa ei kasutagi neid? Seega mõtle hoolikalt läbi, mida sa plaanid kasutada ja tee ostuotsused vastavalt sellele.

Kallimate mudelite eeliseks on see, et nad on lihtsalt nutikamad! Sellised robotid liginevad koristamisele süsteemselt, pidades meeles, kus nad on juba käinud ja kuhu on vaja veel minna. Samamoodi saab määrata keelatud alad, kui soovid et robottolmuimeja jätaks mingi osa ruume vahele. Mõned mudelid oskavad erinevatel takistustel vahet teha, neil on kaamera võimalus või suhtleb tolmuimeja telefonirakenduse teel omanikuga. Üha rohkem lisatakse tolmuimejatele ka mopifunktsiooni! Parim pesev robottolmuimeja tähendab märgpesu võimalust ning mopp on just see, mille abil on võimalik tolmu kogust all hoida.