Parim õhukuivati õhust liigse niiskuse eemaldamiseks

Liiga kõrge õhuniiskus sinu majas, korteris või keldris võib põhjustada hallitust ja puidu mädanemist ning süvendada allergia- ja astmasümptomeid. Parim õhukuivati aitab nende probleemidega toime tulla, hoides ruumis normaalset õhuniiskuse taset.

See, milline on sinu vajaduste jaoks parim õhukuivati, sõltub õhust eemaldatava niiskuse hulgast. Lisaks määrab vajaliku õhukuivataja suuruse ja võimsuse ruumi suurus, milles sisalduva õhu pead liigniiskusest kuivatama.

Parim õhukuivati korterisse

Kas sa pole kindel, millal õhukuivati koju soetada? Hügromeeter on õhuniiskuse taseme mõõtmiseks kasutatav seade, mis aitab sul kindlaks teha, kas ruumis on liiga kõrge niiskus. Õhuniiskus tuleks ruumis hoida 30% ja 50% vahel tervise ja mugavuse tagamiseks ning hallituse ja bakterite kasvu vältimiseks. Kui mõõdetud õhuniiskus ületab 50% peaksid kaaluma õhukuivati korterisse või õhukuivati koju soetamist.

Samuti on mitmeid visuaalselt jälgitavaid märke, mis võivad viidata ruumis valitsevale niiskuse probleemile:

  • Tugev hallituse lõhn võib viidata kõrge niiskuse või hallituse esinemisele;
  • Seintele või akendele kondenseeruv niiskus, eriti talvel, võib viidata õhu liiga suurele niiskusele;
  • Tolmulestad ja hallitus – kaks levinumat allergeeni – arenevad kõrge õhuniiskusega ning astmahaigetel on keskkonnas, kus niiskus on liiga kõrge, hingamine sageli raskem;
  • Kõrge õhuniiskus soodustab tumedate hallituslaikude teket seintele ja lagedele, eriti vannitubades, köökides ja muudes ruumides, kus sageli vett kasutatakse.

Hea õhukuivati võitleb kõigi nende probleemidega ja Airvitamin veebilehel on õhukuivati müük nii mitmekesine, et kõigi vajaduste jaoks on võimalik leida sobiv õhukuivataja.

Õhukuivati keldrisse

Õhukuivatid ei ole kasutusel vaid majas või korteris, vaid mõnikord on parim õhukuivati asukoht hoopis keldris.

Keldris asuv parim õhukuivati võib kogu sinu maja jaoks palju eeliseid omada. Majas või alumise korruse korteris on nii väiksem tõenäosus hallituse tekkeks, vähem allergilisi probleeme ja majapidamistarbed säilivad kauem. Nendel ja muudel põhjustel pead keldrisse tihti soetama hea õhukuivati. 

Airvitamin lehel müüdav Stadler õhukuivati sobib kasutamiseks nii siseruumides kui vajadusel ka keldris.

Õhukuivataja niiskusekoguja


Õhukuivati valimisel on oluline tegur, kuidas õhukuivataja vett kogub ja eemaldab. Enamik kodumajapidamises kasutatavad õhukuivatid on niiskusekogujaga, mis ladestab vett. Kui seade eemaldab õhust niiskust, suunatakse see veepaaki, mis täitub aeglaselt. Lõpuks tuleb see veeanum tühjendada ja seda tuleb ka puhastada.

Õhukuivati müük on piisavalt mitmekesine ja võimaldab valida ka õhukuivataja, millel on vee äravooluna voolikuühendus, mis võimaldab juhtida vett otse äravoolutorusse. Nii pole vaja niiskusekogujat tühjendada ja pole võimalust, et veepaak voolab üle, kui seda ei tühjendata.