Parim juukselõikusmasin 2021

Miks on vaja leida parim juukselõikusmasin? Korralik juukselõikusmasin on igapäevaelus suureks abiks. Tänu sellele on kodune juukselõikus kordades kiirem, mugavam ning hoiad juuksurissemineku pealt kokku nii aega kui raha. Ainus küsimus on selles, milline on parim juukselõikusmasin ning kuidas see ka leida.

Koduelektroonika on meie elus tähtsal kohal ning me kulutame aega ja energiat, et leida sobivad masinad. Seega võta aega ning vali hea juukselõikur, mis teenib sind pikka aega. Trimmer ehk professionaalne juukselõikusmasin aitab igal inimesel hakkama saada nii juuste lõikamise, juuste piiramise kui ka üldiselt soengute kujundamisega. Väga palju saab tehtud korraliku masina ning paari Youtube’i video abil.

Ja samal ajal ei pea juukselõikusmasinat kasutama üksnes juuste piiramiseks. Habeme ning vuntsidega meeste jaoks on korralik profi juukselõikusmasin seda väärt. Võrreldes trimmeriga, suudab juukselõikur korraga lõigata suurema koguse juukseid. See tähendab, et kogu juukselõikuseprotsess kulgeb kiiremini ning mugavamalt.

Milline on parim juukselõikusmasin?

Moodsamatel juukselõikusmasinatel võib olla mitmeid teisigi lisafunktsioone:

  • Vaakumpump, mille ülesandeks on koheselt eemaldada lõigatud karvad. Tänu sellele ei ole vajadust pärast habemeajamist masinat ega tööpinda puhastada.
  • Selget joont näitav laser, mis aitavad kujundada nii juukse- kui ka habemepiiri

Väga hea mõte on valida juhtmeta masin. Olemas on eraldi juhe aku laadimiseks ning korra laetud juukselõikusmasin kestab võrdlemisi kaua. Juhtmeta masin teeb ka reisimise meeldivamaks ning koduski ei pea muretsema selle pärast, kas elektrikontakt on ikka piisavalt lähedal. Kasutusmugavust suurendab ka veekindla masina valimine. See tähendab, et juukseid lõigata ning habet ajada saab ka duši all või vannis. See teeb hilisema puhastamise ning ka enda pesemise palju lihtsamaks. 

Rohkemate lõikerežiimidega masin on parim valik. Võiks olla ikka vähemalt kümme erinevat lõikamisrežiimi, mis lubab oma soengu täpsust valida millumeetrise täpsusega.

Ära muretse hinna pärast

Ka soodsad juukselõikusmasinad võivad olla soovitud ning hea kvaliteediga. Selleks, et leida parim juukselõikusmasin, mis teenib sind pikalt, ei pea rahakotti lõhki ajama. Tehnoloogia areneb pidevalt ning kvaliteetne juukselõikusmasin akuga maksab umbes 50 euro ringis. Leiab nii odavamaid kui ka kallimaid mudeleid.

Philips juukselõikusmasin, Moser juukselõikusmasin, Wahl juukselõikusmasin ning Babyliss juukselõikusmasin on mõned näited kvaliteetsetest brändidest, kus usaldada võib nii odavamaid kui ka kallemaid mudeleid. 

Mis on odavamate brändide miinuseks? Mitmel juhul on juukselõikurid valmistatud odavast plastikust. Seda on ebamugav käes hoida ning see ka puruneb liiga kergelt. Odava ning kehva juukselõikusmasina terad ei ole piisavalt teravad või kuluvad liiga kiirelt. See tähendab, et selle asemel, et karva sujuvalt ning kiirelt lõigata, see pigem rapib ja rebib karva! Mootor on aga odav, nii et hea kui juukselõikusmasin kestab poolteist aastat. Korraliku kvaliteetsete terade ning tugeva mootoriga juukselõikusmasinad peaksid kestma mitmeid aastaid!

Mida ostmisel arvesse võtta?

Kui sa alustad uue juukselõikusmasina otsinguid, mõtle ka sellele, mida sa üldse juukselõikusmasinalt ootad. Üheks viisiks on esitada endale küsimusi, mis muidu kipuvad meelest minema:

  1. Kui tihti sa kasutad juukselõikurit? Kui sa kasutad juukselõikurit vaid korra iga paari kuu tagant ühe inimese juuste kiireks lõikamiseks, võid valida soodsama masina. Kui aga kasutad juukselõikurit tihedamalt nagu näiteks korra nädalas ning lõikust vajavad mitme inimese juuksed, investeeri kvaliteeti ning kasutusmugavusse.
  2. Milleks sa juukselõikurit kasutad? Peamiselt mõtle sellele, kas lõikad vaid juukseid või habet.
  3. Milline lõikus on plaanis? Kas pigem lihtne lõikus või on oluline täpne piiramine ja korralik hajutamine. Mida rohkem nõudeid lõikusele, seda rohkem tähelepanu ka teradele ja erinevatele pikkuse võimalustele.
  4. Kui pikalt sa juukseid lõikad? Mida pikem on lõikus, seda võimsam peaks olema ka mootor. Nõrga mootoriga juukselõikurid kipuvad läbi põlema, kui neid ühe korraga liiga pikalt kasutada.
  5. Kus sa hakkad juukselõikurit hoidma? Üks kasutusmugavuse faktoreid on ka see, kui lihtne on juukselõikurit kasutusele võtta ning ära panna. Kui sa elad kitsas korteris ning ruumi on äärmiselt vähe, pööra tähelepanu sellele, et ka juukselõikur oleks väiksemat sorti. Paljud suuremad juukselõikurid vajavad laadimiseks näiteks mitte juhet, vaid eraldi laadimisalust.

Valesti valitud juukselõikur on igavene tüütus. Iga kord kui sa proovid seda kasutada, ei lõpeta sa mitte kauni ning meeldiva soenguga, vaid oled frustreeritud ja otsid telefoninumbrit, et juuksuri juurde minna.