Parim õhuniisutaja – ideed ja nipid selle leidmiseks

Meie kliimas kasutatakse õhuniisutajat kõige rohkem talvisel ajal. Seda peamiselt seetõttu, et koos talvega algab ka kütteperiood, mis halvendab tihtipeale siseruumide õhukvaliteeti, muutes selle muuhulgas ka kuivemaks. Kuiva õhuruumi kannatamine on aga ebameeldiv. Üheks niisutamise võimaluseks on muidugi niiske käterätiku radiaatorile viskamine ja seda on ka aastaid tehtud, ent kas see on ikka parim õhuniisutaja? Eriti kui tänapäeval on olemas palju paremad lahendused ning nutikamad kodused õhuniisutajad.

Soovitage õhuniisutajat – asjatundja nõuanded

Ideaalne on see, kui siseruumides oleks õhuniiskus 30-40%.  Iga õhuniisutaja tuleb kindla tööpiirkonna suurusega. Reaalsus on tihtipeale natuke väiksem, kui pakendil näidatu ehk kaalu veidi suurema õhuniisutaja soetamist. Seda tuleb mõelda ka siis, kui kaalud milline õhuniisutaja valida.

Kaasaskantavad niisutajad saab endaga igale poole kaasa tuua. Neid on ka lihtne hooldada. Küll on nad aga väikesed ehk suudavad niisutada üksnes väikest ala. Samamoodi peab neid tihedamini täitma.

Stadleri õhuniisutid on turul üks populaarsemaid ja kindlamaid valikuid.

Õhuniisutaja magamistuppa või elutuppa

Lastele võid leida armsa disainiga loomakujulised õhuniisutajad! Nende jaoks on nunnu lahendus igal juhul parim õhuniisutaja.

Olenevalt ruumist, kuhu niisutajat otsid, jälgi mürataset. Magamistuppa tahaksid sa kindlasti võimalikult vaikset masinat ehk tõenäoliselt tasub eelistada vaiksemat ultraheliga seadet. See on kindlasti kõige parem õhuniisutaja, kui soovid rahu ja vaikust. Eluruumides võib päeva jooksul kasutada aga ka veidike mürarikkamat seadet.

Õhuniisutaja ja puhastaja

Pööra tähelepanu hea õhuniisutaja hinnale, disainile, funktsionaalsusele ning ka ruumi suurusele, kus plaanid niisutajat kasutada. Parim õhuniisutaja 2021 ja parim õhuniisutaja 2021 on juba äärmiselt kaasaegsed ning nutikad lahendused. Kallima hinnaklassi õhuniisutajad võivad tulla nii eraldi valgustuse variantidega kui ka näiteks meditatsiooni režiimiga! Samamoodi võib olla võimalik õhuniisutajale puhastava filtri lisamine, tänu millele püsib ruumi õhk puhtana.

Liiga vähe niiskust tähendab, et nahk on endiselt kuiv ja toas on ebameeldiv olla. Liiga palju niiskust tähendab aga hallituse ohtu! Uuemad mudelid oskavad aga niisutaja automaatselt välja lülitada, kui niiskuse tase tõuseb liiga kõrgele. Ehk miks jälgida seda ka siis, kui sobiliku õhuniisuti valimine on pooleli. Nii aga läheme siis edasi, milline õhuniisuti võib olla võimalik ning millist õhuniisutit osta.

Parimad õhuniisutajad on kõigi jaoks erinevad

Õhuniisutajad erinevad tööpõhimõtte ning temperatuuri järgi. Aga millist õhuniisutajat valida? Saab valida näiteks külma ja kuuma õhu niisutajate vahel, auru või ultraheliga töötavate niisutajate vahel. Õnneks on turule jõudnud ka kombineeritud õhuniisutajad, mis pakuvad võimalust valida. Aga aeg uuesti ette võtta õhuniisutaja valimine ning võimaluste võrdlemine.

Traditsioonilise õhuniisutaja toimimissüsteem on äärmiselt lihtne. Õhuniisutajad niisutavad õhku ilma eriliste muredeta. See õhuniisutaja koosneb kahest osast. Esiteks niiske kangas ja teiseks ventilaator, mis liigutab õhku niiskele kangale ja sealt omakorda liigub niiskus õhku. Traditsioonilised parimad õhuniisutajad on ka äärmiselt madala energiavajadusega, mis on paljudele meeltmööda. Küll on aga miinuseks see, et need on võrdlemisi mürarikkad ja ka madala kasuteguriga.

Auruga töötav parim õhuniisuti on üks tuntumaid variante. Oma tööpõhimõttelt saab tõmmata paralleele õhupuhasti ja veekeetja vahel! Nimelt on sellises õhuniisutajas reservuaar, mis soojeneb ning ühel hetkel muutub vesi auruks. Saadud aur jahutatakse enne õhku paiskamist maha. Samas kasutab see õhupuhastaja pidevalt energiat ehk suurem kulu. Lisaks on aur soojem, mis võib olla osadele ebamugavam. Samas võivad need õhuniisutid aga minna kuumaks,  millele peavad mõtlema nii väikeste lastega kui loomadega pered. Jahutiga auruniisutaja on suurepärane lahendus, ent see võib olla üpris vali. Suuremate remondi- või ehitustööde teostamisel võib kaaluda ka ehituslaenu.

Miks valida ultraheli õhuniisutaja?

Kõige modernsemaks lahenduseks on ultraheliga töötavad parimad õhuniisutajad. Selle masina konstruktsioonis on eriline membraan, mis võngub kõrgel – ultraheli – sagedusel. Sellele langev vesi muutub väikesteks osadeks, imepeeneks uduks ning seda ilma, et niisutaja enda temperatuur tõuseks. Ultraheli niisutaja on palju vaiksem, seda on ka kergem puhastada, ent samas on see kallima hinnaga, mis võib soetamise keerulisemaks teha.

Arvestama peab aga ka sellega, et kõige paremini töötab see õhuniisuti siis, kui kasutada võimalikult puhast vett. Selleks on siis kas keedetud vesi või destilleeritud vesi. Küll aga tasub see ära sest madal müra, väike energiatarbimine ja kompaktsus on aga juba piisavalt suured plussid.