Parim koolikott

Koolikoti valimiseks peab võtma aega, sest tegu on tarbevahendiga, mida laps kasutab igapäevaselt ning loodetavasti pikki aastaid. Seetõttu on parim koolikott lapsele see, mida ta on ka ise valmis kandma.

Parim seljakott ei ole kindlasti ka odav. Seljakotti investeerimine on äärmiselt vajalik ning hea mõte. Parim koolikott lapsele peab vastu mitmeid aastaid, tänu millele tasub investeering igati ära.

Milline on hea koolikott lapsele?

Parim koolikott esimesse klassi on kindlasti kõva koolikott, mis hoiab paremini vormi ning ei mõju ka rühile halvasti. Küll aga kipuvad lapsed ise eelistama tihtipeale pehme põhjaga seljakotti, mistõttu tuleb ehk teha natukene veenmist.

Seljakott kooli peab olema piisavalt suur selleks, et mahuksid ära ka A4-formaadis õpikud, töövihikud ja kaustad. Samas ei ole vaja arvata, et parim koolikott esimesse klassi on suur kott, mis mahutab absoluutselt kõik vajaliku. Kui laps ise on väike, peab ka kott olema väiksem ning vaja on lihtsalt valida, mida siis ikkagi kotti pakkida ja mis koju jätta.

Samamoodi peaks koolikotid tulema rohkete taskutega. Turvalisuse jaoks on tähtsal kohal ka helkurid. Seejuures on parem variant kotile kinnitatud helkurriba, mis ei jää kuskile kinni. Hea mõte on vaadata lisakoti olemasolu. Lisakott lubab kanda mugavalt kaasas vahetusriideid kehalise kasvatuse tunni jaoks või vahetusjalanõusid.

Miks peab noorte koolikott olema ergonoomiline koolikott?

Mida raskem on kotis kantav kraam, seda rohkem on vaja pöörata tähelepanu raskuse ühtlasele jaotamisele. Ühel hetkel on kindlasti vaja mõelda puusarihmaga kotile, et peamine raskus langeks puusadele, mitte vaid õlgadele.

Korraliku toestusega seljakotti peaks kandma vähemalt 6. klassini. Selleks ajaks on selg muutunud tugevamaks ning tekkinud korralik rüht. Aga ka seejärel tasuks vältida koolikotte, mida kantakse vaid ühe õla peal. See mõjub halvasti ka vanematele lastele, kelle rüht on muidu hea ja korralik.

Ja viimaseks sammuks, koolikottide lukkude kvaliteeti peab vaatama eriti tähelepanelikult. See võib tunduda küll väheolulisena, ent lukud ning ka õmblused on need, mis tagavad koti pikema kestmise.