Parim auto

Parim auto on: ökonoomne, vastupidav ja, miks mitte – kasutatud

Mõiste “parim auto” on subjektiivne ning sõltub suuresti individuaalsetest eelistustest, vajadustest ja kasutusotstarbest. Tänapäeva autoturul – ka kasutatud autode hulgas – leidub mitmeid tipptasemel sõidukeid, mis pakuvad kõrget jõudlust, mugavust, ohutust ja tehnoloogilist innovatsiooni, vastates erinevatele klientide ootustele ja nõudmistele. 

Uurime lähemalt, millised tegurid määravad auto “parima” tiitli, mis toimub Eesti tava- ja elektriliste sõidukite järelturul ning sellestki, milliseid kasutatud autosid tasuks vältida.

Eesti aasta auto 2024 tiitli võitis Peugeot 408

Hea auto = Ökonoomne auto

Ökonoomne auto ei tähenda pelgalt kütusesäästlikkust, vaid ka kulusid optimeerivat terviklahendust. Parimad autod turul ühendavad endas uuendusliku tehnoloogia, sõidumugavuse ja keskkonnasõbralikkuse. Need sõidukid ei vasta üksnes hetke vajadustele, vaid on loodud kestma ja teenima kasutajat pikas perspektiivis, muutes need tõeliselt ökonoomseks valikuks igale autoostjale.

Peugeot 408, mis sai 2024. aastal Eesti Aasta Auto tiitli, võib vabalt kanda turul tiilit „parim elektriauto“, kuna ühendab endas innovaatilise tehnoloogia ja erakordse sõidumugavuse. Selle dünaamiline disain ja tipptasemel jõudlus vastavad ka kõige nõudlikumate klientide vajadustele, pakkudes samas keskkonnasõbralikku ja ökonoomset sõiduelamust. 

Eesti aasta auto 2024 tiitli võitis Peugeot 408

Milline auto on kõige vastupidavam?

Autode vastupidavust hinnates paistavad silma mitmed tuntud tootjad, kelle sõidukid on loodud kestma. 

  • Markide nagu Honda ja Hyundai tehnoloogiline pädevus ja pühendumus kvaliteedile tagavad, et nende autod taluvad karmi kasutust ja aja hammast. 
  • Euroopa tootjad nagu Peugeot ja Opel on tuntud oma töökindluse poolest, pakkudes mootoreid ja sõidukikomponente, mis on projekteeritud vastama rangeimatele kvaliteedinõuetele. 
  • Samuti tõusevad esile Jeep ja Isuzu, mis on spetsialiseerunud vastupidavatele maastikusõidukitele, tagades seeläbi usaldusväärse soorituse ka kõige nõudlikumates tingimustes.

Elektrilised sõidukid

Kui tänasel päeval tulevad kõneteemaks kõige töökindlamad autod, ei saa üle ega ümber mitmete elektriautode esiletoomisest, kuna need on tõestanud oma vastupidavust ja usaldusväärsust.   

Elektrisõidukite areng on kaasa toonud parima pereauto kategooriasse kuuluvaid mudeleid, mis pakuvad ohutust, mugavust ning keskkonnasõbralikkust. Seetõttu on elektriautod ideaalne valik neile, kes otsivad kõrge kvaliteediga sõidukit, mis vastab kaasaegse pere vajadustele ja elustiilile.

Parim elektriauto võib ka olla seitsmekohaline (PEUGEOT E-5008)

Milline on enim ostetud kasutatud auto Eestis?

Nagu artikli pealkirjaski mainitud, ei pruugi parim auto alati tulla otse vabrikust. Piilume korraks autode „taaskasutus“ turule: 

Eestis on enim ostetud kasutatud autod tavaliselt need, mis on tuntud oma töökindluse, taskukohasuse ja madalate ülalpidamiskulude poolest. Viimaste aastate statistika ja turuülevaadete põhjal on väga populaarsed mudelid tihti pärit Honda, Hyundai, Opeli ja Peugeoti tootevalikust.

Hyundai Santa Fe, Auto Bassadone

Mis puutub aga elektriautode järelturgu, siis nagu Geenius kirjutab, langeb kasutatud elektrimootoriga sõidukite hind nii Euroopa kui Eesti turul kiiremini kui nn tavasõidukite oma,  mis tekitab erinevaid huvitavaid võimalusi endale ihaldatud elektriauto soetada. Siinkohal tuleb ainult olla tavapärasest veelgi ettevaatlikum ja lasta eelkõige auto akut hinnata professionaalidel – või veelgi parem – kasutatud elektrisõiduk usaldusväärselt firmalt osta. Auto Bassadone siinkohal järeleandmisi ei tee. 

Parim auto: Kasutatud autode testid

Kasutades Auto24 andmebaasi, on võimalik analüüsida konkreetseid mudeleid, et tuvastada parim auto, mis ühendab endas kvaliteedi, vastupidavuse ja taskukohasuse. Kasutatud autot valides on oluline arvestada nii sõiduki tehnilise seisukorra kui ka selle brändi usaldusväärsusega.

Kasutatud autod, millest tasuks hoiduda

Põhilised põhjused, miks osasid autosid ei tasuks kasutatuna osta, peituvad sageli nende ajaloos ja tehnilistes puudustes, mis võivad kaasa tuua ootamatult kõrged ülalpidamiskulud. Näiteks autod, mis on tuntud oma sagedaste mootoririkete poolest või on olnud liiga tihti avariides, võivad olla riskantne investeering. 

Üks konkreetne näide on mõned varasemad mudelid, nagu BMW 5-seeria (E60), mis on tuntud elektrisüsteemi probleemide poolest. Teine näide on vanemad Land Rover Discovery mudelid, mis võivad kannatada korduvate veermiku rikete all. Ostes kasutatud autot, on oluline teha põhjalik taustakontroll ja vältida mudeleid, mis on tuntud oma kõrgete ülalpidamiskulude tõttu. Ka Autogeenius on kokku pannud artikli „10 kasutatud autot, millest tuleks kindlasti eemale hoida”, et oma lugejaid just sääraste autokujuliste komistuskivide eest hoida.