Parim aknapesur ehk löö aknad särama!

Parim aknapesur peab tegema kahte asja – puhastama aknad ja muutma sinu elu mugavamaks. Küsimus on aga selles, milline parim aknapesur suudab need kaks ülesannet kõige paremini täita?

Kas parim aknapesur on käes hoitav või robot?

Parimad aknapesurid jaguvad kahte erinevasse kategooriasse. Esiteks on iseseisvalt tegutsev aknapesurobot, teiseks aknapesur, mida tuleb käes hoida. Nagu alati, on mõlemal variandil oma eelised, millega kursisolemine aitab otsust langetada.

Aknapesurobot on parim aknapesur, sest see on kõige autonoomsem. Jah, robot on vaja klaasile asetada, ent seejärel võid teha midagi muud, seni kuni robot vaikselt vurisedes puhastab. Eriti kasulik on akutoitel aknapesur raskesti ligipääsetavate või kõrgel asuvate akende puhastamisel, et ei peaks ennast ohtu seadma. Algne suurem investeering tasub ära, kui naudid vabadust ja targa masina toimetamist.

Käeshoitav parim aknapesur on robotist odavam, pakub ligipääsu akende nurkadesse ning vabadust valida, kust täpselt klaasi küürida. Valikus on ka elektriline aknapesur, tänu millele pead kasutama vähem jõudu nii klaasipinna puhastamisel kui kuivatamisel. Valik on muidugi suur, ent nutikaks nipiks on tuntud ettevõtete mudelitega tutvumine. Näiteks Kärcher aknapesur ja Vileda aknapesur on kaks tuntud brändi, mille pakutavad lahendused on kvaliteetsed, kauakestvad ja mugavad kasutada.

Kas parim aknapesur on hoopis aurupesur?

Kui eelmised kaks varianti ei tundu need päris õiged, kaalu mitmekülgset aurupesurit. Aurupesur ei ole mitte vaid parim aknapesur, vaid seda saab kasutada ka teiste materjalide ja pindade puhastamisel. Alustades plaaditud põrandast ning lõpetades tekstiilidega.

Tegu on ühe keskkonnasõbralikuima puhastuslahendusega. Kuna puhastus toimub kuuma auru ja surve abil, ei ole vaja kasutada kemikaale. Lisaks aitab aur siduda tolmu ja vähendada õhus lendlevaid allergeene. Auru saamiseks on vaja üllatavalt väikeses koguses vett ehk see vähendab ka veekulu, eriti kui võrrelda ämbri ning lapiga pesemisega. Seega võib parim aknapesur olla nii käeshoitav lahendus, iseseisev robot kui universaalne aurupesur.