Populaarsemad spordialad, mille peale Eestis kihla veetakse

SISUTURUNDUS

Eesti on väikese elanikkonnaga riik, mistõttu on eestlastest maailmatasemel sportlasi tõesti vaid käputäis. Nii nagu enamikke rahvustesse, on ka eestlastesse sisse kodeeritud ürgne soov omasid toetada, tänu millele on spordiennustused Eestis aktiivseimad just nendel võistlustel, kus mängib või võistleb mõni eestlane või Eesti võistkond. Telekanalid raporteerivad eestlaste osavõtuga võistluste edastamise ajal vaatajaskonna järsku tõusu ning live-tulemusi jagavad veebilehed peavad sisse lülitama tagavaraserverid. 

Siinkohal toome välja spordialad, millele eestlased kõige meelsamini panustavad. 

Jalgpall

Kuigi Eesti jalgpalli meeskond ei ole (veel!) Euroopa meistrivõistluste finaalturniirile pääsenud, siis tulihingelisi fänne see ei heiduta. Isegi EM valikmängude ajal on alati kohal pasunate ja trummidega fännid, kes elavad Eesti oma meeskonnale kogu hingega kaasa. Sagedasti on tribüünide läheduses kuulda vestlusi, kus kaks semu veavad “kümpsi” peale kihla, kes seekord võidab.

Kuna jalgpall on Eestis populaarne spordiala, siis tehakse Eestis ka hulganisti panuseid suurliigade mängude tulemustele lehtedel, nagu näiteks Vivatbet.ee, kus saab panustada, kes ja millise skooriga võidab või kaotab. Eestis peetavaid väiksemaid jalgpallilahinguid ei pruugi küll ennustusportaalist leida, kuid kõik suuremad matšid on koos ajakavade ja koefitsientidega kiiresti leitavad.

Tennis

Juunis 2023 raputas kogu riiki uudis meie esireketi Anett Kontaveidi otsusest profikarjäär lõpetada. Kuigi otsus ei tulnud kergekäeliselt, leiavad osad fännid, et neile on liiga tehtud, sest “kuidas saab oma parimates aastates sportlane juba lõpetada?” Kaia Kanepi on tennises õnneks veel võistlemas ning on lootus, et ka Eesti meestennisist(id) tõusevad kõrgematele kohtadele. Kaia Kanepi ja Anett Kontaveidi tennisematšidele elas kaasa kogu riik, pühendunud fännid ei pidanud paljuks ärgata keset ööd, et jälgida USA-s või Austraalias toimuvaid suurvõistluste tennisematše. 

Tänu Eesti (nais)tennisistide suurepärastele tulemustele panustasid eestlased Vivatbet.ee-s sageli just nende edule. Eduka matši järel vaadati rahulolevalt mängijakontot: Kontaveidi võit oli ka panustaja võit. Suure tõenäosusega tennisele panustamise populaarsus lähiajal natuke langeb, aga kui näiteks Mark Lajal hakkab paremaid tulemusi saavutama ning tabelis tõusma, suureneb eestlaste seas ilmselt taas ka tennise populaarsus ning ka panustamine suureneb.

Korvpall

Juba väga ammustest aegadest tõmbab eestlasi korvpalli poole nagu magnetiga. Selles mängib kindlasti rolli ka siinne kliima: korvpalli mängitakse pigem siseväljakutel ja ilm mänge ei mõjuta, erinevalt õues mängitavast jalgpallist. Eestlaste seas on Eesti korvpallikoondisest populaarseim vaid USA korvpalliliiga NBA, mille tulemustele saab spordiennustusi Eestis teha igal hasartmängusaidil.  Vivatbet.ee kaudu ennustades saab panustada nii enne mängude algust kui ka mängude ajal – valikuid on erinevaid.

Tähelepanu! Tegemist on hasartmängu reklaamiga. Hasartmäng pole sobiv viis rahaliste probleemide lahendamiseks. Tutvuge reeglitega ja käituge vastutustundlikult!