Võib küll tunduda, et televiisorite maailmas pole oodata enam midagi uut ja parim televiisor on ammu leiutatud. Tegelikult suudavad tootjad meid ikka millegi värske ja kasulikuga üllatada. Ühelt poolt meeldiv, ent teiselt poolt teeb see teleri väljavalimise raskemaks. Hea ost on garanteeritud siis, kui võtta aega, panna paika oma ootused ning hoida neid mudelite vahel valides meeles.
LG või Samsung televiisor?
Telerimaailmas on suurimateks tootjateks Philips, Samsung, Sony, Panasonic ning LG. Kuigi mingid tehnoloogiad on sarnased ja tundub, et vahet pole, millise brändi mudeli kasuks otsustada, siis ühele sobivad ikkagi paremini LG televiisorid ja teisele mõne muu firma tooted. Võtmesõnaks ongi siinkohal see, mis on pakutavad lisafunktsioonid ja võimalused ning kasutajate vajadused.
Uued LG televiisorid tulevad näiteks Filmmaker Mode võimalusega, tänu millele on tagatud ükskõik millise linateose õiged toonid, proportsioonid ja kaadrisagedus ehk film on täpselt selline, nagu režissöör seda planeeris. Lisaks on LG televiisorid ka tõetruu pildikvaliteediga, kus pikslitäpsus on Full HD-ga võrreldes suisa neli korda suurem!
Millist telerit osta 2021?
Nii nagu küsiti, milline on parim teler 2020 aastal, mõeldakse ka sellele, milline on parim teler nüüd ja järgmisel aastal. Siinkohal on hea vaadata värsket tehnoloogiat, millel on lootus turule jääda. Vahepeal tundus näiteks, et uus tõeline trend on 3D tehnoloogia ning igal uuel teleril pidi see võimalus juures olema. See mood aga tuli ning kadus ja praegu pakutakse seda võrdlemisi vähe.
Hoopis rohkem tähelepanu tasub pöörata ekraanidele. LED ja LCD parimad televiisorid on turvalised kvaliteetset pilti pakkuvad valikud. QLED ja OLED on aga uuemad tehnoloogiad. Just viimase hind on OLED parima hinnaga telerid, kui vaadata hinna-kvaliteedi suhet. OLED ekraanid on märkimisväärselt õhukesed ja energiasäästlikud ehk hea mitu põhjust, miks valida just selle ekraaniga mudel.
HD pilti pakkuvaid telereid jääb näiteks aina vähemaks. Uus standard oli Full HD ning enamik praegu pakutavast sisust ongi mõeldud just sellele. Tihtipeale on Full HD mudelitel juures HDR ning värviparandaja, mis aitavad kvaliteeti märkimisväärselt parandada. Full HD-d asendab tulevikus tõenäoliselt Ultra HD, selle all ka parim 4k teler ja 8k teler. Ja kui praegu on just Ultra HD-le toodetud sisu veel vähem, siis ajaga peaks tekkima aina rohkem ja rohkem sellist sisu.
Milline teler valida?
Nagu alati, loeb see, kuidas plaanitakse üht või teist tehnoloogiat kasutada. Neil, kes vaatavad telerit harva ja kes ei hooli kvaliteedist, ei vaja kõige värskemaid uuendusi ja lahendusi ehk parim telekas on võrdlemisi lihtne ja odav lahendus. Melomaanid peavad aga pildikvaliteedist rohkemgi pöörama tähelepanu helikvaliteedile. Kui ei taha soetada lisahelisüsteemi, on hea alternatiiv valida parim televiisor, millel on olemas soundbar. Ka 3D-ruumiline heli on lisa, mis garanteerib parema elamuse.
Parimad telerid on õigete mõõtudega. Hiigelsuur teler on tore küll, ent kui vaatajad istuvad telerist vaevu pooleteise meetri kaugusel, on see ebamugav lahendus. Kõige tavalisemad ongi seega 65 ja 55 tollised ekraanid. Suuremad ekraanid on enamike jaoks lihtsalt liiga suured ja ei mahu ära. Tõsi on aga ka see, et mida suurem ekraan ja mida kvaliteetsem pilt, seda parema elamuse saab. Selliselt ei ole ilmtingimata vaja isegi enam kinno minna, vaid nautida kodust mugavust.
Kuna aga teler on rohkemat kui lihtsalt filmide vaatamiseks, peavad tootjad sellega kaasas käima. Tark teler ehk Smart TV lubab kasutada rakendusi, külastada veebilehti ning siis ühendada teiste nutivahenditega. Mida aga jälgida siis, kui tahta ekraani kasutada mängude mängimiseks? Näiteks hea kuvasuhe, madal sisendviivitus ja mängu optimeerija. Viimane tegeleb seejuures piltide automaatse kohandamisega ning pakub mugavat ligipääsu olulistele valikutele.