Õhksoojuspump on nutikas tänapäevane lahendus, kus nii kütmiseks kui ka jahutamiseks kasutatakse soojusenergia ühest keskkonnast teise liigutamist. Kuidas aga leida parimad õhksoojuspumbad?
Millist õhksoojuspumpa valida?
Kõige tähtsam on paika panna see, kas õhksoojuspumpa läheb vaja vaid kütmiseks, vaid jahutamiseks või mõlemaks. Sellele vastates saab valikut juba oluliselt kitsendada. Edasi tasub võrrelda erinevaid lahendusi ning selliselt saabki selgemaks, millist õhksoojuspumpa valida.
Õhk õhk soojuspumbad on tavaliseks lahenduseks ja heaks lisaküttevariandiks. Õhk õhk soojuspump ei pruugi toimida aga põhiküttena, sest soe õhk ei jõua kõikidesse ruumidesse. Seetõttu on see parem valik ka avatud planeeringuga ruumide jaoks.
Õhk vesi soojuspump on heaks täienduseks hoonetes, kus on juba vesiküttesüsteem, sest need kaks süsteemi saab omavahel ühendada. Selle soojuspumbaga ei saa kütta mitte vaid õhku, vaid soojendada või jahutada ka tarbevett!
Õhksoojuspumpade võrdlus
Kehvema soojustusega majal oleks parim variant esmalt soojustuse parandamine ja seejärel soojuspumba soetamine. Kui soojustuse parandamine pole võimalik, peab valima suurema küttevõimsusega soojuspumpade seast.
Samas arvesta sellega, et mida võimsam lahendus, seda suurem müratase. Madala müratasemega õhksoojuspump on eluruumidesse parem lahendus. Kuigi poes valides või kirjeldust lugedes võib tunduda, et mingi number on täitsa piisav, siis kodustes oludes võib sama lahendus osutuda võrdlemisi lärmakaks.
Midea BreezeleSS+ soojuspump – unikaalne breezeless ehk nii öelda ilma tuuleta efektiga kliimaseade, mis jahutab ja kütab. Seade on ülimalt vaikne (21 dB), moodsa kujunduse ja külgväljundiga.
Seega võib parim lahendus olla mitte üks suur ja võimas õhksoojuspump, vaid kaks väiksemat ning nõrgemat lahendust. Mitu õhksoojuspumpa sobivad paremini ka siis, kui ruumiplaneering ei luba õhul vabalt ringelda. Alternatiivse küttevariandi olemasolul mõtle õhksoojuspumpa valides ka sellele, kuidas neid variante omavahel parimal moel kombineerida ning kas õhksoojuspumbast saab põhiküttesüsteem või abiküttesüsteem.
Millist õhksoojuspumpa valida?
Parim õhksoojuspump võib igas kodus tähendada erinevat asja, sest ruumid on erinevad. Pumba võimsuse valimisel on vaja arvesse võtta ruumi suurust aga ka soojustatust. Liiga nõrk õhksoojuspump ei suuda täita oma ülesandeid, liiga võimas toob kaasa hiiglaslikud küttearved.
Küttevõimsus on see, mille järgi saab teada, kui suurt ruumi ning kui külma ilmaga, suudab antud masin kütta. Valides ruumi jaoks liiga madala küttevõimsuse, ei ole soovitud tulemuse saavutamine võimalik.
Midea Oasis Plus, tagab suure küttevõimsuse kuni -30°C välistemperatuuri juures. Tegemist on energiatõhusa ja mobiiltelefonist juhitava seadmega.
Parim õhksoojuspump 2021 aastal on nutikas lahendus
Ajad on muutunud. Parim õhksoojuspump 2019 aastal võib olla juba vananenud, parim õhksoojuspump 2020 aastast on juba paranenud lahendus aga muidugi on kõige uuenduslikum ja parim õhksoojuspump 2021 aastal turule toodud mudel.
Milline on parim õhksoojuspump? Kindlasti mitte lahendus, mis suudab teha vaid ühte asja. Parimad õhksoojuspumbad suudavad teha rohkemat, kui vaid õhku soojendada. Niiskuskontroll ning jahutamine on samamoodi äärmiselt olulised funktsioonid, mille olemasolust oskad kindlasti rõõmu tunda.
Järjest on turule toodud ka aina ökonoomsemaid mudeleid, mis käivad tihtipeale käsikäes nutikate lisafunktsioonide ja elegantsema disainiga. Näiteks tulevad parimad õhksoojuspumbad võimalusega lisada neile ionisaator, plasmafilter või UV lamp, mis kõik võivad teatud oludes vajalikuks osutuda.
Nutikaimad lahendused tuvastavad selle, kus kohas inimesed viibivad ja oskavad õhku just sinna suunata! Taimeri olemasolul on võimalik temperatuuri teatud aegadel langetada – näiteks öisel ajal või siis, kui kedagi kodus ei ole.
Milline on parim õhksoojuspumba paigaldus?
Parim õhksoojuspump teenib oma paigaldus- ja osturaha tasa ühe kuni kolme aastaga. Aga seda muidugi vaid siis, kui oled valinud õige mudeli ning selle ka korrektselt paigaldanud.
Õhksoojuspumba siseosa võib paigaldada kas lae alla seinale, põranda kohale seinale või siis hoopis riputada lakke. Kütmiseks on parimaks lahenduseks mudelid, mis on kinnitatud seinale. Selliselt liigub õhk kõige paremini.