Õhksoojuspumbad on täiesti teenitult kujunenud aina populaarsemaks lahenduseks. Nendega saab kütta külmemal ajal ning jahutada soojematel kuudel. Parim soojuspump on seade, mis võtab energiat välisõhust ning muudab selle siis soojusenergiat, mille abil siseruumide temperatuuri tõsta. Jahutades viib see aga siseruumi sooja õhu ruumidest välja.
Muuda oma õhksoojuspump veelgi paremaks
Õhksoojuspumpadele saab lisada ka kasulikke täiendusi. Näiteks õhufilter, mis aitab kodu õhku puhtana hoida. Temperatuuri saab endale sobivaks reguleerida vaid paari nupuvajutusega. Kaugjuhtimispuldiga lahendused on kujunenud standardiks. Uuemaid mudeleid on võimalik kontrollida ka mobiilirakenduse abil.
Lisaks kaugjuhtimise võimalusele saab kasutada ka programmide reguleerimise võimalust. See lubab näiteks reguleerida temperatuuri madalamaks õhtuseks või öiseks ajaks või siis, kui kodust pikemalt lahkud.
Õhk-vesi soojuspumpade võrdlus
Õhk-õhk soojuspump võtab energiat välisõhust. Parim õhk-vesi soojuspump võtab energiat samamoodi välisõhust, ent soojapump ei soojenda mitte siseruumide õhku, vaid küttevett, mis omakorda liigub põrandaküttesse või radiaatoritesse. Ja maasoojuspump ehk maakütte energia tuleb maapõuest ning soojuspump kannab omakorda soojuse edasi kütteveele.
Soodsaim õhk vesi soojuspump
Minnes tagasi õhk-õhk soojuspumba juurde, siis see on kõige tavalisem lahendus, kuna selle paigaldus pole kuigi keeruline. Õhksoojuspumba valimisel peab aga arvestama eluruumide planeeringu ning suurusega. Lisaks ka maja soojustusega – kas aknad, katus ja seinad on korralikud ning soojapidavad?
Kõikidest nendest näitajatest sõltub see, millist mudelit täpsemalt valida ning kuidas see lahendada. Samamoodi peab arvestama ka Eesti kliimaoludega.
Hetkel parim õhk vesi soojuspump
Üldiselt saab öelda, et maasoojuspumbad ning trendid on selged. Hetkel parim õhk vesi soojuspump on mugavam ning säästlikum, kui vanemad variandid. Ehk kui sa juba kasutad soojuspumpa, siis mõtle ka sellele, kas tasuks seda välja vahetada ning valida parim õhk vesi soojuspump 2021, parim õhk-vesi soojuspump 2020 või parim õhk-vesi soojuspump 2019.
Uue lahenduse valimisel vaata mudeli kasutegurit ehk COP-i ning energiamärgist. Selleks et sul oleks võimalik valida parimad õhk-vesi soojuspumbad, peaksid nii kasutegur kui ka energiamärgis olema võimalikult kõrged. Energiatähiste nimekirjas on D kõige madalam ja A kõige kõrgem näitaja. Neile võivad lisanduda ka plussmärgid, mis märgivad veelgi kõrgemat näitajat.