Parim batuut ei sobi üksnes täiskasvanutele, vaid ka lastele. Batuut on alati üks populaarsemaid atraktsioone. Ime pole, kuna see on suurepärane võimalus nautida värsket õhku ja meelitada end aktiivselt liikuma. Kuna tegu on korraliku investeeringuga, tahaks ju panna paika, millised on parimad batuudid ning teha nende seast õige valik. Tuleme sulle appi!
Mida määrab batuudi kuju?
Müügil on kahe erineva kujuga batuute – ümmargused ning nelinurksed. Kas on aga tõesti vahet, milline soetada ning milline on see tõeliselt parim batuut? Tuleb välja et on!
Parim batuut algajale on ümmargune. Ümmargused batuudid on kokkupandult kompaktsemad. Tänu populaarsusele on neid saada äärmiselt laias valikus ning väga erinevate hindadega. See on parim batuut ka seetõttu, et ringjalt paigaldatud vedrud suunavad hüppajat tagasi keskosa poole.
Parimad batuudid kogenud hüppajale on aga nelinurksed. Nelinurkse batuudi vedrustus annab hüppajale suurema tõukejõu. Olid need ju disainitud professionaalsetele võimlejatele ning akrobaatidele. Kuna sellel saab teha ka märkimisväärselt suuremaid hüppeid, on ohutusalased teadmised ning paremad oskused äärmiselt olulisel kohal.
Parim batuut ja sellega seotud numbrid
On paar erinevat numbrit, mida peab vaatama, et leida parim batuut. Esiteks siis batuudi kandevõime. Ainult laste kasutatava batuudi kandevõime ei pea olema sama suur, kui batuudil, mida plaanivad kasutada ka täiskasvanud.
Järgmiseks batuudi suurus. Palju lihtsam on leida parim batuut, kui mõelda sellele, kuhu seda mahutada. Batuudi ohutusala võiks olla minimaalselt kaks meetrit ümber terve batuudi. Samamoodi ei sobi batuut betoonile, kividele ega muule kõvale pinnasele. Kui järgida neid soovitusi, võibki selguda, et koduaed paneb selge piiri, kui suur võib parim batuut olla.
Ja muidugi – turvalisus
Parimad batuudid on otseloomulikult turvalised! Turvalisuse saab tagada nii läbimõeldud harjumustega kui ohutusvahendite kasutamisega. Turvavõrk kaitseb batuudilt kukkumise eest. Vedrusid kattev batuudi turvaäär tähendab, et hüppaja käed ning jalad ei jää vedrude vahele. Ning muidugi trepp, et batuudile minek ja tulek oleks ohutu ka väiksematele lastele. Statistika järgi juhtub üksjagu õnnetusi just batuudile mineku või tulekuga.
Trepivajaduse saab aga eemaldada lihtsa lahendusega. Aina rohkem võib koduaedades näha maapinnapealseid batuute. Selle paigaldamiseks on vaja pinnase süvendamist ehk paigaldamine nõuab rohkem aega ja tööd. Ka pole võimalik seda kuigi kergelt ringi tõsta. Samas, maapinnapealne batuut on palju turvalisem lahendus. Nagu näha, ei olegi parim batuut sedavõrd keeruliselt leitav!