Neli ideed, kuidas muuta aed mänguliseks paigaks

Kui sa soovid maksimaalselt nautida sooja aega, siis veeda võimalikult palju aega õues. Selleks, et nii sinul, aga ka sinu lastel või väikestel sugulastel oleks aias põnev, muuda seet mänguliseks aiaks, kus on tore aega veeta nii täiskasvanutel kui ka lastel. Jagame sinuga ideid, kuidas seda lihtsal viisil teha.

Soeta batuut, millel mängida ja hüpata

Kellele ei meeldiks hüpata?! Kõigile meeldib, sh täiskasvanutele. Seetõttu ei ole batuudid ka ainult mõeldud lastele. Kui sa oled mänguline täiskasvanu, siis batuudid ei ole sinu jaoks kindlasti midagi uut. Ehk oled nendega puutunud kokku mõnes batuudi- või seikluskeskuses. Kas teadsid, et batuudid on ka heaks treeningvahendiks? Oled kindlasti märganud, et sellel hüppamine võtab võhmale. Sellel hüpates kulutad palju energiat ja ka kaloreid. Samuti on spetsiaalsed spordi batuudid kasutusel treeningsaalides, kus on võimalik spetsiaalseid trenne läbida. 

Vali enda aeda batuut või batuudid, millel on võimalik nii kulutada enda kaloreid kui ka lõbusalt aega veeta. Seda kasvõi öösel tähistaevast nautides. 

Kujunda muinasjutulised paigad oma aeda

Unista, loe, joonista või värvi! Loo nende kõikide tegevuste jaoks mõnusad ja hubased paigad oma aias. Selleks ei vaja sa muud kui võrkkiike, aiapatju, väikeseid lauakesi ja toole. Kui sul on aias romantilised õunapuud, siis riputa võrkkiik nende vahele, aseta puudele armsad tulukesed ja loo hubane pesa, kus niisama unistada, vaadata pilvi või hoopiski joonistada. Joonistamine on üks laste lemmiktegevusi ja mis on parem kui seda teha inspireerivas ja armsas aianurgas?!

Soeta erinevaid aiamänge

Olgu selleks kriket, sulg-, korvpall või teised mängud, mida armastad. Vali neist mõned välja ja soeta vajalik varustus koju, et saaksid igal soovitud ajal võtta mõõtu enda sõpradega või mängida koos lastega. 

Korralda aiamängude turniir, mille raames mängite erinevaid mänge ja panete kirja oma tulemused. See, kes sooritab kõik välja mõeldud ülesanded ja mängud kõige edukamalt, võidab turniiri. Mõelge üheskoos välja tore ja motiveeriv auhind ja veetke üks lõbus ja seikluslik päev.

Ehita onn või väike aiamaja

Väike aiamajake on ideaalne peidupaik lastele. Samuti saavad nad seal mängida erinevaid mänge või lausa korraldada pidžaamapidu. Tõeline idüll oleks omada puu otsas olevat mängumaja, kuid tihtipeale ei ole seda nii lihtne teha, kuna see vajab selle jaoks sobilikku puud. Selle alternatiiviks aga saab olla väiksem aiamajake – kui sul on kuldsed käed saad selle ehitada valmis koos lastega või soetada mõnest e-poest või kauplusest. Kui otsustad maja osta, sisusta see koos lastega mõnusaid paigaks. Tehke seda üheskoos nii, et lapsed on kaasatud ja saavad oma ideid ellu viia.