Õhk-vesi soojuspumbad ja nende kasutamise eelised

Igal kodul on erinev energiavajadus, aga õhk-vesi soojuspumbad võivad pakkuda sinu majapidamisele tõhusat kütte- ja jahutuslahendust olenemata elupinna suurusest või aastaajast. Kasutades õhku vee soojendamiseks, aitavad õhk-vesi soojuspumbad vähendada sinu küttearveid ja süsinikdioksiidi heitkoguseid.

Vaatame lähemalt, mis on õhk-vesi soojuspump, kuidas see töötab, millised on selle suurepärased eelised ja miks peaksid selle soetama.

Mis on õhk-vesi soojuspumbad?

Õhk-vesi soojuspumbad kasutavad õhku ja väikest kogust elektrit, et talvel kodu ja vett soojendada ning hoida siseruumid suvel jahedana.

Erinevalt tavalistest küttesüsteemidest saavad õhk-vesi soojuspumbad soojust õhust, mitte ei muunda seda kütusest, muutes selle palju energiasäästlikumaks ja kulutõhusamaks küttelahenduseks. Kui sa ei kasuta kodus muid gaasiseadmeid, nagu gaasipliit või ahi, ei pea sa enam kunagi enam gaasiarvet maksma.

Kuidas õhk-vesi soojuspump töötab?

Õhk-vesi soojuspump on turvaline ja keskkonnasõbralik kaasaegne süsteem, mis kasutab sinu kodu kütmiseks või jahutamiseks kõrgtehnoloogiat. Protsess ise on järgmine:

 • Seade tõmbab välisõhu soojuspumpa;
 • Õhk läbib aurusti, kus vedel külmutusagens neelab soojusenergia;
 • Vedel külmutusagens muudetakse gaasiks ja see hoiab neeldunud energiat;
 • Gaas siseneb kompressorisse ja nii rõhk kui temperatuur tõusevad;
 • Seejärel siseneb gaas kondensaatorisse ja kui see kohtub kütte- ja soojaveesüsteemiga, kondenseerub see vedelikuks ja vabastab energia;
 • Kui vedel külmutusagens läbib ventiili, rõhk vabastatakse, vedelik jahtub ja protsess algab uuesti;
 • Kodu jahutamiseks on see protsess vastupidine, kus välisseadmes olev külmutusagens võtab soojuse siseruumist ja vabastab selle õue.

Õhk-vesi soojuspumba eelised

Kuigi õhk-vesi-soojuspumbad ei ole uus tehnoloogia, on nende populaarsus viimasel ajal kasvanud tänu kasvavatele energiaarvetele ja inimeste keskkonnateadlikumaks muutumisele. Üha enam inimesi kogeb õhk-vesi soojuspumba eeliseid, sealhulgas:

 • Väiksemad arved

Õhk-vesi soojuspumbad aitavad säästa 25% energiaarvetelt.

 • 75% vähem süsinikdioksiidi heitkoguseid

Gaasisoojustusest neli korda tõhusamad õhk-vesi soojuspumbad vähendavad süsinikdioksiidi heitkoguseid 75% ja kui kasutad rohelist energiat, võib sinu küttesüsteem olla täielikult fossiilkütuste- ja süsinikuheitevaba.

 • Sobivad igasse koju

Kuigi kodud on erinevad, suudavad eksperdid leida iga kodu vajadustele vastava õhk-vesi soojuspumba lahenduse.

 • Kiire paigaldus

Õhk-vesi soojuspumba soojustussüsteemi paigaldamine viiakse tavaliselt lõpule mõne päevaga ja minimaalsete igapäevaelu häiretega.

 • Nõuavad vähe hooldust

Õhk-vesi soojuspumbad vajavad väga vähe hooldust ja süsteem võib kesta umbes 50% kauem kui traditsioonilised gaasikatlad. Üldjuhul peavad gaasikatlad vastu 10 kuni 15 aastat, soojuspumbad aga 15 kuni 20 aastat.

Miks valida õhk-vesi soojuspumbad?

Üks suurimaid põhjuseid õhk-vesi soojuspumba valimisel on puhtam ja rohelisem tulevik, kuna levinud küttesüsteemid ei ole selles osas enam tõhusad ega ka jätkusuutlikud. Soojuspumbad võtavad 75% oma energiast välisõhust ja toodavad seega 75% vähem süsinikdioksiidi heitmeid.
Õhksoojuspumba valimine tagab puhtama tuleviku ja aitab vähendada kulusid, mis on üks peamisi motivaatoreid soojuspumbale üleminekuks. Lisaks iga-aastastele väiksematele energiaarvetele ja väiksematele süsinikdioksiidi heitkogustele, tõstab soojuspumba paigaldamine ka sinu kodu kui kinnisvara väärtust.