Madratseid leiab igas mõõdus, jäikuses ja suuruses. Selline valik on ühtaegu nii õnnistuseks kui needuseks. Nimelt leiab sellest valikurohkusest igaüks endale sobiva madratsi, ükskõik kui keerulised need soovid siis on. Samas võib sobiva madratsi leidmine kujuneda tüütult pikaks, kui ei tea, millist madratsit täpselt otsid või millele on üldse vaja tähelepanu pöörata.
Milline on hea madrats?
Voodid madratsid käivad käsikäes. Kui soetad uue voodi, on hea mõte valida ka uus madrats. Aga kui voodi on heas korras ja probleemiks ebasobiv madrats, siis veendu selles, et uus madrats sobiks voodi raamiga. Parim madrats ei tohi olla ei liiga suur ega liiga väike.
Järgmiseks sammuks, kuidas valida madratsit, on see, kui palju erinevaid variante turul leidub. Olemas on erinevad madratsid: pocket süsteemiga madratsid, vedrumadrats ja ka kattemadrats, et eluolu mugavamaks muuta. Kõik tänapäevased madratsid on toodetud tipptehnoloogiaga.
Paljud madratsid koosnevad ka mitmest kihist. Toetavad kihid ning mugavust tagavad kihid. Esimeste eesmärgiks on tagada mugav ja anatoomiline magamisasend, teised aitavad madratsi mugavamaks muuta. Jäigematel madratsitel on reeglina vähem mugavuskihte, samas kui pehmemad madratsid saavad just nende rohkusega uhkeldada.
Kõikide nimetuste kõrval on reaalsus aga see, et väga palju sõltub sinu enda magamisharjumustest ja veelgi täpsemalt sellest, kas sa armastad magada kõhuli, selili või külje peal. Loeb ka magaja kehakaal. Suurema kehakaaluga inimeste jaoks võib pehme madrats ebamugav olla. Ka olukorras, kus jagad kellegagi voodit, võib pehme madrats probleeme tekitada, kuna raskem partner vajub sügavamale ning madrats on tasakaalust väljas.
Kas kõva madrats on alati parim madrats seljale?
Kellel on seljaga probleeme, nemad võivad leida lahenduse just jäigemast madratsist. Jäigem madrats takistab nimelt alaselja madratsi sisse vajumist ja ennetab seeläbi seljavalu tekkimist. Samas, jäigem madrats ei paku alati parimat toestust. Ehk kuigi väga palju leiab soovitusi selle kohta, millise jäikusega madrats sobib millise magamisasendiga ja erinevate probleemidega, siis tasub olla ka pisut skeptiline.
Laias laastus võivad soovitused toimida, ent iga inimene on unikaalne. Tasub usaldada enda keha ja näha, mis toimib. Kui sul on siiani olnud pehme madrats ja unehäired või seljavalu on tavaline, ehk tasuks katsetada jäigemat madratsit. See võib olla parim madrats. Ning ka vastupidi. Eesmärgiks ikka leida võimalikult mugav lahendus. Pole vaja hambad ristis jälgida kellegi soovitust, mis peaks töötama aga mis mingil põhjusel sulle ei sobi.