Meetri sügavusel on maapinna temperatuur aastaringselt 4-12 kraadi. Miks mitte maasoojus siis enda kasuks tööle panna? Maasoojuspump just seda teeb, kasutades soojendamiseks ju nagunii maapinda talletunud energiat.
Miks valida maaküte?
Parimad maasoojuspumbad toimivad edukalt läbi terve aasta, nii soojemal kui ka külmemal ajal. See teeb süsteemi väga mugavaks. Maasoojuspump võtab salvestunud soojusenergia ning kannab selle hoone kütteallikatesse. Protsessi käigus soojendab see ka vett, mis on muidugi lisaboonuseks!
Kõige uuem ja parim maasoojuspump võib olla ka kaugjuhitava! Kodust pikemaks ajaks lahkudes võid temperatuuri madalamaks reguleerida. Hakates tagasi kodu poole sättima, saad aga temperatuuri uuesti igapäevasele temperatuurile reguleerida.
Parim lahendus nõuab eeltööd
Parima maasoojuspumba valimisel on olulisel kohal soojuskoormusarvutus. Erinevad on ju nii akende suurus, lagede kõrgus, planeeritavad kodumasinad ning muidugi ka põrandapind. Arvutuse abil saab selgeks selle, mis mahus peab maasoojuspump sooja tootma.
Hinnaerinevusi süsteemi väljaehitamiseks tasub võtta erinevatelt pakkujatelt. Hinnad võivad seejuures üksjagu erineda. Enne lõpliku otsuse tegemist on seega vaja süveneda pakkumisse ning näha, mida hind sisaldab ning mida ei sisalda..
Maakütte hind 2019, 2020, 2021 ning tulevikus
Maaküte on taastuv kütteallikas ehk see aitab vähendada energiatarbimist, tegevuskulusid aga ka sinu poolt jäetavat süsiniku jalajälge. Ja kuigi parim õhksoojuspump on kergemini paigaldatav, siis maasoojuspumbad sobivad eriti hästi suurema pindalaga hoonetele. Mida suurem köetav pind on, seda kiiremini soojuspumbad ära tasuvad.
Parimad maasoojuspumbad võivad tunduda kalli investeeringuga, ent need tasuvad ära. Ei ole vaja muretseda puuriitade ega pelleti ladumise pärast, ei ole vaja midagi kütta ega sättida. Korralik ning parim maasoojuspump tõstab ka maja väärtust, sest absoluutselt kõik ostjad on huvitatud soodsast ning efektiivsest küttelahendusest.
Maasoojuspumba paigaldus
Iga ruutmeetri köetava pinna kohta peab arvestama minimaalselt 3 meetri jagu maakollektorit ning vähemalt 3,6 ruutmeetri jagu maapinda. Maakütte kollektori paigaldamisele kehtivad ka mitmed teised nõuded ja eeskirjad, millega peaks arvestama, et maasoojuspump korralikult toimiks.
Soojuspump paigutatakse majja sisse, maja ümber maa alla paigaldatakse aga soojuspumba tööks vajalik torustik ehk maakollektor. Külmumiskindel vedelik ringleb torudes ja toob soojuse maa alt maja sisse paigutatud küttesüsteemi.