Külmkapp on oluline kodutehnika ja köögimööbli üks tähtsamaid komponente. Poes võib keeruliseks osutuda kõik need funktsioonid ja numbrid, mis külmikute juurde lisatud on, kuid meie seletame need teile lahti. Parim külmkapp on just see, mis täidab kõik oma ülesanded ilma etteheideteta ning rahuldab kõik majapidamise vajadused.
Kui suurt külmkappi mul vaja on?
Esiteks peab teadma, kui suur külmkapp kööki mahub. Külmikud on erinevate suurustega, kuid arvesse peab võtma ka köögi disaini. Selleks tuleb valida õigete mõõtmetega külmkapp ning asetada see sobivasse kohta. Sealhulgas tuleb kindlaks teha, et külmkapi uks ei hakka segavaks faktoriks ning seda on võimalik ilusti avada. On võimalik, et mõned külmkapid on paberil teistsuguse suurusega, kuna külgedel võivad olla teatud elemendid, mida sisse ei arvestata, seega veendu, et kontrollid suurused ülima täpsusega. Parim külmik on kööki nagu valatud.
Aga, külmkapi sisu?
Külmkappi peab mahtuma ära just nii palju toitu nagu pere tavaliselt ühe nädalaga sööb. Sügavkülmikud võivad sisaldada liha, aiasaadusi ning muud. Kuid nädalane toidukulu peaks ära mahtuma külmkappi. Kõrgema hinnaga külmikud võivad sisaldada erinevate tsoonidega sisu, kus igale erinevale toidusordile on mõeldud oma koht. Ideaalne oleks, kui sahtlid oleks reguleeritavad, et mahutada ära ka suuremaid pakendeid. Sahtlid võiksid olla klaasist, kuna need taluvad kõige rohkem raskust. Veel on võimalus valida külmik, mille seinad on antibakteriaalse kattega kaetud. Sügavkülmik peaks olema eraldi reguleeritava temperatuuriga, kuid parim sügavkülmik on ikkagi see, mis teeb oma tööd säästlikult.
Kuidas saaksin müravaba külmikut?
Külmkapid, mis teevad vähe lärmi on tänapäeval standardiks muutunud. Kuid on olemas külmkappe, mis teevad rohkem häält tänu võimsamale mootorile ning nõrgemale isolatsioonile. Külmikud, mis jäävad 40 detsibelli raadiusesse on suhteliselt vaiksed ning jäävad peaaegu, et kuuldamatuks. Kuid need, mis ületavad 50 detsibelli piiri võivad juba tekitada peavalu, kuna nad võivad häirida igapäevaelu. Müravaba elu jaoks ongi vaja teadmist, millistel detsibellidel võib külmik teid juba häirima hakata ning millistest hoiduma peaks. Parim külmkapp on see, mis teid karvavõrdki ei häiri.
Millised tehnoloogiad on kõige tähtsamad?
Kiirkülmutus ja kiirjahutus tagavad selle, et toit ei rikneks. See sobib siis, kui käite nädala sees ikka poes. No Frost funktsioon hoolitseb selle eest, et külmkapp kunagi ei jäätuks. Igal külmkapil peaksid need funktsioonid olema. Jää- ja veedosaator, Aircooler, EDC – need vaid mõned paljudest funktsioonidest, mis erinevad baseeruvalt külmkapist. Parim külmik sisaldab just neid funktsioone, mis leiate vajalikuks ning aitab igapäevaelule kaasa.
Kas on midagi muud peale külmkapi?
Aga alati ei pea külmkappi endale soetama. Kohati võib töö isegi ära teha külmkirst või isegi veinikülmik. Külmkirst on nagu suur sügavkülmik, mis hoiab tohutul suurel kogusel toidumaterjali, isegi parim sügavkülmik ei trumpa seda. Selle soetamiseks on mõte siis, kui igal aastal täidetakse toiduvarusid. Kuid veinikülmik on nagu väike baarikapp, mis on spetsiaalselt laiuselt ja temperatuurilt just veinipudelitele. Kõige suurem sõber veiniarmastajatele ongi just külmiku asemel veinikülmkapp. Veinikülmikud on väga hea lahendus just siis, kui sul ei ole (veini)keldrit.
Lõpuks tuleb otsus ikkagi teha enda soovide ja hinnaklassi järgi. Äkki tahad ukse seest jääd ja vett saada, sooviksid, et oleks ainult kaks riiulit terve külmkappi peale või üldse ilma sügavkülmikuta. Tuleb arvestada kõikide nende soovidega ning otsus langetada põhjalikult, kuna külmkapp jääb ikkagi aastateks.