Parim kassitoit

Muidugi soovitakse oma neljajalgsetele lemmikutele parimat. Armastus käib ju ikka kõhu kaudu ning nii tahetaksegi teada saada, mis on parim kassitoit. Küsimus on lihtne, kuid vastus võib olla pisut pikem, sest kõik sõltub konkreetsest kassist, kellele söögipoolist otsitakse. Arvestada tuleb kassi vanuse, tervise aga ka eelistustega. Millest siis alustada?

Kas kuivtoit kassile või konservid kassidele?

Üks esimesi küsimusi on alati see, kumba tasub eelistada – kuiva või märga toitu? Kuiv kassitoit ehk nn krõbinad on tavaliselt odavam ja säilivusaeg on pikem. Seetõttu on see popp pakkumine ka kliendilehtedes, nt Maxima kliendileht. Kuivtoit sobib hästi ka siis, kui kassi peab pikemaks ajaks üksi jätma. Küll peab aga veenduma, et kass samal ajal ka piisavalt vett jooks.

Nn märg kassitoit või siis ka kasside konservid on ise piisavalt vedelikurohked, nii et lemmiklooma veetarbimisel ei pea eraldi silma peal hoidma. See on ka lihtsamini näritav, tänu millele sobib paremini vanematele kassidele ja kassipoegadele, kuid liiga vähene närimine võib omakorda hambaprobleeme tekitada. Ka on märg kassitoit tavaliselt veidi kallim ja lühema säilivusajaga.

Parim kassitoit vastavalt vanusele

Vanus on üks faktoreid, millele kassitoitu valides tähelepanu peab pöörama. Kassipoegadele, kes kasvavad ja arenevad metsiku kiirusega aga söövad korraga väikeseid koguseid, on vajalik kõrge kalorsusega ja kergesti näritav kassitoit. Selliselt saab ta kätte kõik vajaliku, et väikesest kiisust saaks terve ja tugev täiskasvanud kass.

Täiskasvanud kasside toidu kaloraaž võib olla madalam ja toit seega lahjem. Kui aga kass on väga aktiivne, siis peab ka sellega arvestama ja kaloraaži vastavalt kohandama. Vanemate kasside jaoks, kellel on rohkem terviseprobleeme ning just hambaprobleeme, muutub aga taas oluliseks lihtsasti näritav toit ning et ilma suure pingutuseta saaks kõik vajalikud toitained kätte. Rimi kliendileht on tihtipeale kohaks, kust leida pakkumisi eri vanuses kassidele.

Igal kassil oma eelised ja vajadused

Kassid on kiskjad. Küll väikesed, aga siiski kiskjad, mistõttu parim kassitoit peab sisaldama liha: kana, veiseliha, kala jne. See peaks olema lausa toidu keskne koostisosa. Kassitoidus võib olla ka köögi- ja juurvilju. Kindlasti ei tohiks seal aga olla suhkrut; kunstlikke maitse-, värv- ja lõhnaaineid; liha- või kondijahu ning teraviljasisaldus peaks olema pigem madal.

Nii nagu inimestel on erinevad terviseprobleemid, võivad ka kassid maadelda tervisemuredega, mis mõjutavad ka nende toidulauda. Allergiliste kasside mured võivad väheneda või kaduda, kui vahetada kuivtoit konservide vastu. Eraldi toidud on mõeldud kassidele, kellel on risk kuseteede probleemide tekkeks.

Toiduvalikut mõjutab ka kassi tõug. Briti lühikarvalistele sobib tavaliselt paremini lahjem toit, sest seda tõugu kassid kipuvad kaalus kergelt juurde võtma. Pika karvaga tõukassid võivad vajada toitu, mis aitavad stimuleerida allaneelatud karvade seedimist, vältimaks karvapallide moodustamist.Kuigi võib nüüd kurvastada, et parim kassitoit on seega kindlasti ka tohutult kallis, ei pea see sugugi nii olema. Odav kassitoit ei ole ju alati halb. Jah, premium klassi tooted võivad tõesti olla kallimad, ent silma tasub hoida peal sooduspakkumistel, mida pakuvad ka Coop kliendileht ja Grossi kliendileht ja head pakkumist nähes see ära kasutada. Lisaks tasub arvestada sellega, et kvaliteetne parim kass mõjub lemmikule paremini ehk säästab võimalike ravikulude arvelt.